Reklama

Laureat Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu wystąpi dzisiaj w NOSPR. Będzie transmisja online

Łukasz Kądziołka
Pierwszy koncert laureata Konkursu Chopinowskiego po zwycięstwie w Warszawie. Dzisiaj Bruce Liu wystąpi przed publicznością w Katowicach. Koncertu będzie można posłuchać nie tylko w sali NOSPR.

Sprzedaż biletów na koncert laureata XVIII Konkursu Chopinowskiego w NOSPR rozpoczęła się jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Ta zakończyła się 20 października zwycięstwem Bruce’a Liu, kanadyjskiego pianisty pochodzenia chińskiego. Wczoraj zdobywca I nagrody przyjechał do Katowic. Dzisiaj wystąpi przed publicznością w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Widownia wypełniona będzie po brzegi. Bilety szybko się wyprzedały. Między innymi dlatego, że to pierwszy koncert zwycięzcy konkursu. Kolejne zaplanowano w piątek i w sobotę we Wrocławiu i Poznaniu. Następnie Bruce Liu wyruszy na światowe tournée. Odwiedzi najbardziej prestiżowe sale koncertowe w Europie, Azji i obu Amerykach.

Jednak każdy może posłuchać dzisiejszego koncertu, który rozpocznie się o godz. 19.30. Koncert będzie transmitowany online w serwisie You Tube. Aby go posłuchać, należy kliknąć w odtwarzacz poniżej.

W pierwszej części koncertu zabrzmią solowe dzieła Fryderyka Chopina w wykonaniu Evy Gevorgyan – finalistki XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W drugiej części Bruce Liu wykona razem z orkiestrą NOSPR pod dyrekcją Victoriena Vanoostena Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*