Reklama

KZGM pochwalił się rozłożystym kasztanowcem, po czym mocno go „odchudził”

Zdjęcie: https://www.facebook.com/nakreconenakoszutke.

Redakcja
Kilka dni temu Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach na swoim profilu na Facebooku pochwalił się pięknym, rozłożystym kasztanowcem. Dzisiaj drzewo zostało mocno przycięte. – Prosili o to mieszkańcy – tłumaczy dyrektor KZGM.

25 maja na profilu KZGM na Facebooku opublikowane zostało zdjęcie kasztanowca, który rośnie na ul. Broniewskiego na Koszutce. We wpisie można było przeczytać, że to „jeden z najbardziej dorodnych kasztanowców. (…) Jak widać jemu deszczowa aura bardzo pasuje.”

Aura pasowała, ale chyba nie wszystkim pasowały rozmiary drzewa. Jak tłumaczy Marcin Gawlik, dyrektor KZGM, mieszkańcy prosili o przycięcie drzewa, bo jego dolne gałęzie wisiały już dość nisko. Firma wykonująca przycinkę obcięła dolne gałęzie i mocno „odchudziła” koronę kasztanowca.

Dlaczego KZGM najpierw pochwalił się w internecie jednym z najbardziej dorodnych kasztanowców w Katowicach, a potem mocno go przyciął? Z naszych informacji wynika, że osoba publikująca posty na FB nie wiedziała, że zostało już  podpisane zlecenie na prace pielęgnacyjne i koniec końców, wyszło trochę niefortunnie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*