Reklama

Księga dla Pawła Adamowicza i akcja #MuremZaOwsiakiem w Katowicach

Redakcja
Hołd dla zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza w Katowicach. W urzędzie wystawiona została księga kondolencyjna. Ruszyła też akcja wsparcia dla Jerzego Owsiaka zorganizowana przez jedno ze stowarzyszeń.

Księga kondolencyjna dla zmarłego Pawła Adamowicza i społeczna akcja popierająca Jerzego Owsiaka w Katowicach. Jako pierwsi w księdze kondolencyjnej wystawionej w katowickim urzędzie wpisali się prezydent Marcin Krupa i przewodniczący rady miasta, Maciej Biskupski. Władze Katowic zachęcają do wpisywania się do księgi w budynku przy ul. Młyńskiej 4. Na półpiętrze, tuż za wejściem do urzędu, stanął stół z księgą i portretem Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, że prezydent Gdańska został śmiertelnie ugodzony nożem w trakcie finału WOŚP, 13 grudnia, podczas „światełka do nieba”. Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek. Miał 53 lata.

Po wydarzeniach w Gdańsku z funkcji prezesa fundacji WOŚP zrezygnował Jerzy Owsiak. W odpowiedzi na jego decyzję w sieci pojawiły się akcje poparcia dla twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Katowicach taką akcję organizuje Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom. – Uważamy, że też coś powinniśmy zrobić dla Jurka Owsiaka tak, jak on robi dla potrzebujących od 27. lat i prawie przez cały ten czas jest na niego nagonka – mówi Alicja Dobija ze Stowarzyszenia Klucz i dodaje, że ta akcja ma przekonać szefa WOŚP do zmiany decyzji. Trwa wydarzenie, w którym każdy może umieścić swoje zdjęcie z kartką z napisem #MuremZaOwsiakiem. Jest ono dostępne TUTAJ. Poza tym w niedzielę, 27 stycznia, osoby popierające Jerzego Owsiaka wyjdą na ulicę. Przed Teatrem Śląskim o godz. 17 rozpocznie się happening „Katowice do końca świata i jeden dzień dłużej!”. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą zimnych ogni, zniczy i lampionów. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*