Reklama

Kradzież sieci trakcyjnej w Rudzie Śląskiej. Są duże utrudnienia dla podróżnych

Redakcja
Od dwudziestu do nawet kilkudziesięciu minut opóźnione są pociągi kursujące pomiędzy Katowicami i Gliwicami. Pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia, które mają potrwać cały dzień. Powodem jest kradzież sieci trakcyjnej.

Duże utrudnienia na linii kolejowej Gliwice-Katowice. Wczoraj, około godziny 22.00, został skradziony fragment sieci trakcyjnej pomiędzy Rudą Śląską a Zabrzem. Łącznie złodzieje mieli ukraść 150 metrów przewodów. Od wczoraj przejezdny  jest tylko jeden tor na odcinku Ruda Chebzie – Zabrze. To powoduje duże utrudnienia dla podróżnych. Pociągi od godzin nocnych są opóźnione co najmniej 20 minut. Niektóre notowały dłuższe, nawet 40-minutowe opóźnienia. Wybrane kursy trzeba było odwołać. Prace nad naprawą sieci trakcyjnej rozpoczęły się zaraz po otrzymaniu informacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Jednak mogą potrwać wiele godzin. Szacuje się, że przywrócenie tego odcinka linii kolejowej ma nastąpić dopiero dzisiaj w nocy. Prawdopodobnie około godziny 22.00.

AKTUALIZACJA (godz. 17.00)

Na miejscu są dwa pociągi sieciowe. W wyniku kradzieży uszkodzone zostały sieć i osprzęt. Jak informują PKP PLK, wywieszona została lina nośna, montowane są przewody, pozostaje odbudowa uszkodzonych urządzeń naprężających i regulacja sieci trakcyjnej. Wymaga to dłuższego niż zakładano czasu na naprawę. Działania pracowników mają potrwać do godzin porannych.

Trasa jest przejezdna. Ruch odbywa się po jednym torze. Wymaga to zmian w organizacji kursowania pociągów i możliwe są opóźnienia do ok. 15 minut. Niektóre składy Kolei Śląskich zostały odwołane na odcinku Gliwice – Chorzów Batory lub Gliwice – Katowice, część z nich kursuje zmienioną trasą od Gliwic do Chorzowa Batorego przez Bytom (z pominięciem stacji i przystanków: Świętochłowice, Ruda Chebzie, Ruda Śląska, Zabrze). Przewoźnicy Koleje Śląskie i PKP Intercity uzgodnili wzajemne honorowanie biletów na odcinku Gliwice – Zabrze – Katowice. Taka sytuacja ma potrwać do godz. 21, a wieczorne i nocne pociągi będą jeździły po jednym torze (bez odwoływania kursów i jazdy trasą okrężną).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*