Reklama

Koronawiurs w Polsce. Dużo nowych przypadków zakażenia w woj. śląskim

Redakcja
Według popołudniowego raportu Ministerstwa Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Polsce przybyły 363 osoby zakażone koronawirusem. Zmarło 15 osób. W woj. śląskim są 54 nowe przypadki i 2 kolejne zgony (łącznie 69). Zakażone zostały już 1273 osoby. Wyzdrowiało 58 osób.

Wykonane badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa w organizmach: 3 mieszkańców Katowic (kobiety i mężczyzny w średnim wieku oraz nastolatka), młodego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, mieszkanki powiatu będzińskiego w sile wieku, mieszkanki w sile wieku i mieszkańca w średnim wieku z Żywca, 2 mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), nastolatka z Zawiercia, mieszkańca Częstochowy w średnim wieku, kobiety w sile wieku z powiatu bielskiego, młodego mężczyzny z powiatu pszczyńskiego, 4 mieszkańców Rybnika (najstarszy 42 lata, najmłodszy 5), młodej mieszkanki Żor i starszego mieszkańca Rudy Śląskiej.

Groźnego wirusa wykryto też w organizmach: 5 mieszkańców Rudy śląskiej (3 mężczyzn w sile wieku i starszy oraz 2 kobiety – starsza i w sile wieku), starszej mieszkanki powiatu gliwickiego, 3 starszych mieszkanek Świętochłowic, 2 mieszkańców Bytomia (starsi kobieta i mężczyzna), młodego mieszkańca Jaworzna, 2 mieszkańców Katowic (młody i w średnim wieku), dziecka z powiatu wodzisławskiego, 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego (w sile i w średnim wieku), mieszkanki w sile wieku z powiatu tarnogórskiego, 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki Częstochowy w sile wieku, mieszkanki w średnim wieku z powiatu myszkowskiego, mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, młodego mieszkańca Mysłowic, młodego mieszkańca Bielska-Białej, starszego mieszkańca Raciborza, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta i mężczyzna w sile wieku), 7 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 84, najmłodszy 32).

7 kolejnych mieszkańców wygrało walkę z koronawirusem. To: 40-letnia mieszkanka Rydułtów, 43-letnia mieszkanka Bytomia, 73-letni mieszkaniec powiatu bielskiego oraz 55-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, którzy leczyli się w domu w izolacji pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza chorób zakaźnych. W bytomskim szpitalu hospitalizowana jest 50-letnia mieszkanka Bytomia, w szpitalu zakaźnym w Tychach 61-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, zaś w szpitalu w Krakowie 62-letnia mieszkanka Bielska-Białej – pobrane kolejne próbki do badań genetycznych od tych pacjentów nie wykazały już obecności Covid-19.

W woj. śląskim odnotowano kolejne dwa zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 86-letni mężczyzna, mieszkaniec Bytomia, a w szpitalu w Tychach zmarła 85-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*