Reklama

Koronawirus w Polsce. Zmarło kolejnych 27 osób

Redakcja
W całej Polsce w ciągu minionej doby przybyło 285 chorych na koronawirusa. Zmarło 27 osób. W woj. śląskim jest 42 nowych zakażonych. Zmarło 5 osób.

Koronawirusa wykryto u: mieszkańca Żywca w sile wieku, młodej mieszkanki powiatu żywieckiego, mieszkańca Mysłowic w średnim wieku, mieszkańca Chorzowa w średnim wieku, 2 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkanki powiatu będzińskiego w średnim wieku, 2 mieszkańców Sosnowca (mieszkańca w średnim wieku i 11-letniego dziecka), mieszkańca Gliwic w sile wieku oraz mieszkanki powiatu tarnogórskiego w sile wieku.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowani są: starszy mieszkaniec powiatu bielskiego, starsza mieszkanka Bielska-Białej, starsza mieszkanka Częstochowy, mieszkanka Czechowic-Dziedzic w sile wieku. Do szpitala w Chorzowie na oddział zakaźny trafili: starsza mieszkanka Skoczowa oraz starsza mieszkanka Żywca. W szpitalu w Tychach hospitalizowana jest starsza mieszkanka Żywca, a do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przewieziono starszą mieszkankę Żywca, 2 mieszkańców Czechowic-Dziedzic (w sile wieku i starszy) oraz starszą mieszkankę Bielska-Białej. Pobrane próbki biologiczne od tych osób wykazały obecność koronawirusa. Dodatnie pod kątem Covid-19 okazały się także próbki pobrane od: 3-letniego dziecka z powiatu bielskiego, 4 mieszkańców Katowic (2 w sile wieku i 2 w średnim wieku), nastolatki z Zabrza, 7 mieszkańców powiatu żywieckiego (najmłodsza 30, najstarsza 58 lat), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (starszy mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanek Zawiercia (w sile wieku i starsza) oraz mieszkanki powiatu zawierciańskiego w średnim wieku.

W województwie śląskim jest 1929 przypadków zakażenia COVID-19..

W ciągu minionej doby odnotowano też kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 80-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego, a w szpitalu w Bystrej 89-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żywieckiego. W szpitalu w Tychach zmarli: 85-letnia kobieta z Bytomia i 46-letni mężczyzna z Katowic, w szpitalu w Gliwicach zmarła 76-letnia kobieta, mieszkanka Świętochłowic.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*