Reklama

Koronawirus w Polsce. Wśród zarażonych jest Adam Małysz

Redakcja
Minionej doby w całej Polsce wykryto 296 przypadków zakażenia COVID-19, w tym 130 w woj. śląskim. Zmarły 3 osoby, wszystkie na Śląsku. O tym, że został zakażony poinformował dziś Adam Małysz.

Zakażenie wykryto u: 19 pracowników KWK Jastrzębie-Bzie, mieszkańca Czeladzi w sile wieku, mieszkańca Ornontowic w sile wieku, 3 mieszkańców Tychów (2 kobiety: starsza i w sile wieku oraz starszy mężczyzna), mieszkańca Pszczyny w średnim wieku, 2 mieszkanek Żor w średnim wieku, mieszkańca powiatu żywieckiego w sile wieku, mieszkanki powiatu pszczyńskiego w sile wieku, starszego mieszkańca powiatu zawierciańskiego, starszej mieszkanki powiatu będzińskiego, 3 mieszkańców powiatu rybnickiego (2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku oraz dziecko), 4 mieszkańców Rybnika (najstarszy 68, najmłodszy 45 lat), starszej mieszkanki Rudy Śląskiej, 2 mieszkańców Bytomia (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), 2 młodych mieszkańców Raciborza (kobieta i mężczyzna), mieszkańca Siemianowic Śląskich w sile wieku, 13 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 69, najmłodszy 23 lata), 3 kolejnych mieszkańców Rybnika (2 młode kobiety i mężczyzna w sile wieku), 7 mieszkańców Zabrza (najstarszy 68, najmłodszy 14 lat), 7 mieszkańców Gliwic (najstarszy 80, najmłodszy 43 lata), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najstarszy 72, najmłodszy 30), 2 mieszkańców Świętochłowic (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (młoda kobieta, dziecko i mężczyzna w sile wieku), 22 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 67, najmłodszy 33 lata), 2 mieszkańców powiatu bielskiego (kobieta w średnim wieku i nastolatka), 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 74, najmłodszy 44 lata), 6 mieszkańców Katowic (najstarszy 93, najmłodszy 24 lata), mieszkanki powiatu lublinieckiego w średnim wieku, mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 2 kolejnych mieszkańców powiatu rybnickiego (młody i w średnim wieku), 5 mieszkańców Chorzowa (najstarszy 67, najmłodszy 9 lat) i starszego mieszkańca Bielska–Białej.

Wśród zarażonych jest Adam Małysz. Były skoczek narciarski poinformował o tym na Facebooku. Napisał, że miał kontakt z osobą, która miała pozytywny wynik testu na COVID-19 i postanowił poddać się badaniu. Test dał wynik pozytywny. – Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.
Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie – napisał Małysz.

Łącznie w woj. śląskim jest już 11 955 zakażonych COVID-19. Kolejnych 400 osób wyzdrowiało. Obecnie jest już 5054 ozdrowieńców.

Zmarły kolejne trzy osoby. W szpitalu w Raciborzu zmarły: 79-letnia kobieta z Jastrzębia Zdroju i 50-letnia kobieta z powiatu rybnickiego, a w szpitalu w Tychach zmarł 85-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego.


Tagi:

Komentarze

  1. Marcin 23 czerwca, 2020 at 11:22 am - Reply

    Wirus nie wybiera. Zarażają się zwykli ludzie, jak i celebryci. To przykład, ze może spotkać to dosłownie każdego.

Dodaj komentarz

*
*