Reklama

Koronawirus w Polsce. Wśród zakażonych kolejni górnicy

Redakcja
W ciągu minionej doby wykryto w Polsce 401 przypadków zakażenia koronawirusem. 293 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarły 24 osoby, w tym 7 na Śląsku.

Zakażenie koronawirusem wykryto u: 2 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (starszy mieszkaniec i młody mieszkaniec), starszego mieszkańca powiatu lublinieckiego, mieszkanki powiatu bielskiego w sile wieku, mieszkańca Katowic w średnim wieku, młodej mieszkanki powiatu raciborskiego, mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 5 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 5, najstarszy 36 lat), 2 mieszkańców Gliwic (mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta), 2 kolejnych mieszkańców powiatu zawierciańskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki powiatu raciborskiego w sile wieku, młodej mieszkanki Bytomia, młodego mieszkańca Piekar Śląskich, 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki Świętochłowic w średnim wieku, 2 mieszkańców Zabrza (dziecko i starsza mieszkanka), 2 mieszkanek powiatu będzińskiego w średnim wieku, młodego mieszkańca Lublińca, 3 mieszkańców powiatu żywieckiego (kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku), starszego mieszkańca Katowic, młodego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, nastolatka z powiatu wodzisławskiego, młodego mieszkańca Rudy Śląskiej, 4 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 77, najmłodszy 44 lata), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (kobieta w sile wieku i 2 mężczyzn: w sile wieku i młody), 2 mieszkańców Tychów (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki Żor w średnim wieku, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 70, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców Gliwic (2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), 16 mieszkańców Katowic (najmłodszy 3, najstarszy 78 lat), młodego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, starszej mieszkanki Sosnowca, starszego mieszkańca powiatu rybnickiego, młodego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego, starszej mieszkanki Rybnika, 7 mieszkańców Zabrza (najstarszy 48, najmłodszy 9 lat), 6 mieszkańców Piekar Śląskich (najstarszy 64, najmłodszy 31 lat), młodej mieszkanki Jastrzębia-Zdroju, 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (mieszkaniec w sile wieku i młoda kobieta), mieszkanki Chorzowa w sile wieku, mieszkanki powiatu żywieckiego w średnim wieku, mieszkańca powiatu częstochowskiego w średnim wieku oraz 202 pracowników kopalń.

Łącznie testy potwierdziły obecność koronawirusa w organizmach 4994 mieszkańców woj. śląskiego. Wyzdrowiało 1061 osób.

Są też kolejne zgony. W szpitalu w Mikołowie zmarł 63-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu mikołowskiego. W szpitalu w Tychach zmarli: 82-letni mężczyzna z powiatu pszczyńskiego, 74-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego, 74-letnia kobieta z Bytomia i 67-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego. W szpitalu w Zawierciu zmarła 67-letnia kobieta z Zawiercia, a w szpitalu w Cieszynie 70-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.

Liczba zgonów na COVID-19 od początku epidemii wzrosła w woj. śląskim do 173.


Tagi:

Komentarze

  1. MarioPGG 15 maja, 2020 at 10:34 pm - Reply

    Skąd te dane? Czy ktoś zainteresuje się tym ile górnicy czekają na wyniki wymazów? Ja miałem wymaz robiony w niedzielę i dalej czekam na wyniki i moi koledzy też czekają. W tv gadają o badaniu rodzin górników, gadają o kolejnej turze badań górników, ale my dalej nie wiemy czy jesteśmy zdrowi czy nie? Tysiące pracowników żyje w niepewności i ich rodziny również. Czy to nie jest celowe spowalnianie?

Dodaj komentarz

*
*