Reklama

Koronawirus w Polsce. Wśród ofiar jest pielęgniarka ze szpitala w Zawierciu

Redakcja
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce zbliża się do 15 tysięcy. W ciągu ostatniej doby wykryto 425 przypadków, zmarło 18 osób. W największym stopniu do dużego wzrostu liczby zakażonych przyczyniło się woj. śląskie, w którym przybyło 134 nowych przypadków potwierdzonych testami. Zmarło 4 mieszkańców woj. śląskiego.

Zakażenie koronawirusem wykryto u: mieszkańca powiatu zawierciańskiego w średnim wieku, nastolatka z Orzesza, 7 mieszkańców Katowic (najmłodszy 27 lat, najstarszy 74 lata), 2 mieszkańców Tychów (młody i w średnim wieku), mieszkańca Pszczyny w sile wieku, 8 mieszkańców Rybnika (najmłodszy to małe dziecko, najstarszy 43 lata), 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy ma 43 lata, najmłodszy 26), wiekowej mieszkanki powiatu żywieckiego, 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 w sile wieku i w średnim wieku), starszej mieszkanki powiatu raciborskiego, 3 mieszkańców powiatu gliwickiego (2 w średnim wieku i młody), 3 mieszkańców Gliwic (dziecko, 2 mężczyzn: młody i w sile wieku), 3 mieszkańców Zabrza (dziecko i 2 mężczyzn: młody i w średnim wieku), 3 mieszkańców Mysłowic (2 młodych i w średnim wieku), 3 mieszkańców Żor (2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku i kobieta w sile wieku), starszej mieszkanki Cieszyna, starszej mieszkanki Bielska-Białej, 2 młodych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, starszego mieszkańca powiatu kłobuckiego, mieszkańca Kłobucka w średnim wieku, 4 kolejnych mieszkańców Tychów, 10 mieszkańców Żor, 10 mieszkańców Katowic, 16 kolejnych mieszkańców Rybnika (najmłodszy 24 lata, najstarszy 55), 4 kolejnych mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 20 lat, najstarszy 50), młodej mieszkanki Dąbrowy Górniczej, mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku.

Kolejni zakażeni COVID-19 to: młody mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, mieszkanka powiatu mikołowskiego w średnim wieku, 5 mieszkańców Katowic (najstarszy 66 lat, najmłodszy 42), mieszkanka powiatu wodzisławskiego w średnim wieku, mieszkaniec Chorzowa w sile wieku, 2 mieszkańców Świętochłowic (młoda kobieta i mężczyzna), 6 mieszkańców Zabrza (najmłodszy ma 26 lat, najstarszy 44), wiekowy mieszkaniec Bielska-Białej, mieszkaniec Raciborza w średnim wieku, mieszkanka Rybnika w sile wieku, 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta i mężczyzna), mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkaniec powiatu częstochowskiego w sile wieku, młoda mieszkanka powiatu lublinieckiego, młoda mieszkanka Lublińca, 3 mieszkańców Bytomia w średnim wieku, 2 mieszkańców Sosnowca (w sile wieku i w średnim wieku), 2 mieszkańców Gliwic w średnim wieku, 2 mieszkańców Piekar Śląskich (kobieta i mężczyzna w sile wieku).

14 kolejnych osób wyzdrowiało. Spośród nich tylko 29-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego leczyła się w szpitalu zakaźnym w Tychach. Pozostali chorzy dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najmłodszy z nich ma 21 lat (mieszkanka Rybnika), najstarszy 71 – to mieszkanka Bytomia.
Minionej doby na koronawirusa zmarło czterech mieszkańców woj. śląskiego. W szpitalu w Raciborzu zmarł 69-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego.W szpitalu w Częstochowie zmarł 81-letni mężczyzna z Lublińca, w szpitalu w Krakowie 80-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego, a w szpitalu we Wrocławiu 53-letnia kobieta, mieszkanka Zawiercia.
Ostatnia z wymienionych osób to pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu Dorota Gołuchowska. „Była osobą w pełni oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, zawód pielęgniarki postrzegając nie tylko jako pracę, ale także powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi. Pełna empatii i ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie. Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę. Do końca żywiliśmy nadzieję, że wygra tę walkę. Zdecydowaliśmy się otoczyć Panią Dorotę opieką w ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności i możliwościach terapii, których jako szpital powiatowy nie mogliśmy wdrożyć. Lekarze z wrocławskiego szpitala bez wahania odpowiedzieli na naszą prośbę i przez niemal dwa tygodnie nie ustawali w wysiłkach, aby pokonać chorobę. Wiemy, że zrobili wszystko, co było w ludzkiej mocy. Śmierć Pani Doroty pogrążyła nas w głębokim żalu. Jest to ogromna strata dla całej naszej społeczności.” – napisali na stronie internetowej pracownicy Szpitala Powiatowego w Zawierciu.
W woj śląskim zostało stwierdzonych już 2790 przypadków koronawirusa. Zmarły 133 osoby, wyzdrowiało 613.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*