Reklama

Koronawirus w Polsce. W woj. śląskim więcej nowych zachorowań niż ozdrowieńców

Redakcja
W ciągu ostatniej doby obecność koronawirusa w organizmie stwierdzono u 381 osób, z których 67 to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarło 30 osób, z których 4 w woj. śląskim. 39 osób w woj. śląskim wygrało walkę z wirusem.

Wśród nowych przypadków zakażenia koronawirusem są: 3 mieszkańcy powiatu żywieckiego (2 mężczyzn: starszy i w sile wieku oraz kobieta w średnim wieku), mieszkanka Mikołowa w średnim wieku, 2 nastolatki z Gliwic, starszy mieszkaniec Rudy Śląskiej, 2 mieszkańców Katowic (młody i w średnim wieku), 3 mieszkańców Mysłowic (2 kobiety w średnim wieku i młody mężczyzna), mieszkaniec Bytomia w sile wieku oraz 2 mieszkanki Świętochłowic (w średnim wieku i w sile wieku).

Podczas badań genetycznych obecność wirusa wykryto także w organizmie: mieszkanki w sile wieku z Tarnowskich Gór, 5 mieszkańców Katowic (najstarszy 70, najmłodszy 31 lat), mieszkanki Bytomia w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu będzińskiego (najstarszy 42, najmłodszy 8 lat), 6 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (najstarszy 84, najmłodszy 31 lat), starszego mieszkańca powiatu zawierciańskiego, mieszkanki powiatu wodzisławskiego w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 46, najmłodszy 13), młodej mieszkanki Zabrza, 2 nastolatek z powiatu tarnogórskiego, mieszkanki powiatu bieruńsko-lędzińskiego w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (starsi kobieta i mężczyzna), 4 mieszkańców Rybnika (najstarszy 61 lat, najmłodszy 32), mieszkanki w średnim wieku z powiatu rybnickiego, 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (młoda kobieta i starszy mężczyzna), mieszkanki Chorzowa w średnim wieku, mieszkańca w sile wieku z powiatu pszczyńskiego, 2 mieszkanek Żywca (starsza i w średnim wieku), młodego mieszkańca Mysłowic, 3 mieszkańców Częstochowy (starszy, w sile wieku i młody), 2 mieszkańców Tychów (w średnim wieku i młody), starszej mieszkanki Świętochłowic, młodego mieszkańca Gliwic, mieszkańca Bielska-Białej w średnim wieku, młodego mieszkańca Żor.

Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, w ciągu ostatniej doby w woj. śląskim wyzdrowiało 39 osób.

Są też kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarła 84-letnia kobieta z Bytomia, 53-letnia kobieta z powiatu żywieckiego i 90-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego, a w szpitalu w Raciborzu zmarła kobieta w wieku 71 lat, mieszkanka powiatu lublinieckiego.

Ogółem od początku epidemii na COVID-19 zachorowało 1813 osób, z których 93 zmarły. Do tej pory wyzdrowiało 170 osób.

W całej Polsce potwierdzono 11 273 przypadki koronawirusa i 524 zgonów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*