Reklama

Koronawirus w Polsce. Trudna sytuacja w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu

Redakcja
W ciągu minionej doby w całej Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 306 osób. Zmarło 20 osób. W woj. śląskich przybyło 71 osób zarażonych, wyzdrowiało 5. W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu zakażone są 22 osoby, personel i pacjenci.

Jak poinformował Szpital Powiatowy w Zawierciu, testy przeprowadzone wśród pacjentów i personelu oddziału chorób wewnętrznych potwierdziły kolejne zakażenia koronawirusem. Dodatnie wyniki stwierdzono u 12 pracowników oraz u 10 pacjentów interny.

W sumie, według komunikatu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w powiecie zawierciańskim jest 31 nowych zarażonych (najstarszy 94, najmłodszy 31 lat). Dodatki wynik dały też próbki pobrane od: 2 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (starszy mężczyzna i kobieta w sile wieku), 3 mieszkańców Żor (kobieta i mężczyzna w średnim wieku oraz kilkuletnie dziecko), starszego mieszkańca Rybnika, starszego mieszkańca Myszkowa, mieszkańca powiatu myszkowskiego w sile wieku, mieszkańca powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, młodego mieszkańca Tychów, 3 mieszkańców Bytomia (starsza kobieta i 2 mężczyzn: młody i w sile wieku), młodej mieszkanki Świętochłowic, 5 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 65, najmłodszy 44), kobiety w średnim wieku z powiatu gliwickiego, mieszkanki w średnim wieku z powiatu mikołowskiego, 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody i w sile wieku), mieszkańca Katowic w sile wieku, młodej mieszkanki Sosnowca, mieszkańca Gliwic w sile wieku, mieszkańca powiatu częstochowskiego w sile wieku.

Koronawirusa SARS COVID-19 wykryto też w organizmie starszego mieszkańca Lublińca, 2 mieszkańców Myszkowa (kobieta i mężczyzna w sile wieku) i 10 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 78, najmłodszy 9 lat).
Łącznie w woj. śląskim jest 1514 przypadków zakażenia koronawirusem.

Wyzdrowiało 5 osób. To 84-letni mieszkaniec Kalet, który jest hospitalizowany w Raciborzu oraz 65-letnia mieszkanka Chorzowa, która jest leczona w tej samej placówce. W swoich domach do zdrowia dochodzili: 42-letnia mieszkanka Knurowa, 26-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego oraz 38-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego. Pobrane od nich próbki biologiczne również były wolne od Covid-19.

Aktualnie w kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej przebywa 5 139 osób (dzień wcześniej 5 057). W szpitalach leczonych jest 316 osób (wzrost o 40). W ciągu doby wykonanych zostało 971 testów.

Łącznie zakażonych zostało już 1514 osób, z których 74 zmarły, a 65 wyzdrowiało.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*