Reklama

Koronawirus w Polsce. Prawie stu kolejnych górników zakażonych

Redakcja
Ostatniej doby w całej Polsce wykryto 376 przypadków zakażenia koronawirusem. 138 z nich dotyczy woj. śląskiego. W całym kraju zmarło 9 osób, w tym dwie na Śląsku.

Zakażenie COVID-19 wykryto u: 92 pracowników kopalni, 2 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), 10 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 79, najmłodszy 11 lat), młodej mieszkanki Sosnowca, 3 mieszkańców Rybnika (młody, w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (2 kobiety: w średnim i w sile wieku oraz starszy mężczyzna), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najstarszy 73, najmłodszy 28 lat), młodego mieszkańca powiatu bielskiego, 2 mieszkańców Gliwic (starszy i w sile wieku), młodego mieszkańca powiatu rybnickiego, 3 mieszkańców Żor (nastolatka, młodej kobiety i mężczyzny w średnim wieku), starszej mieszkanki Bytomia, dziecka z Jastrzębia–Zdroju, 6 mieszkańców powiatu gliwickiego (najstarszy 86, najmłodszy 13 lat), 3 kolejnych mieszkańców Rybnika (dziecko i 2 młodych mężczyzn), 4 mieszkańców Katowic (najstarszy 52, najmłodszy 38 lat).

Łącznie w woj. śląskim jest już 10 473 potwierdzone przypadków zakażeń Covid-19.

Zmarły kolejne dwie osoby. W szpitalu w Raciborzu zmarł 78-letni mężczyzna z powiatu gliwickiego, a w szpitalu w Tychach 68-letnia kobieta z Zawiercia. Łącznie liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w woj. śląskim wzrosła do 255.

58 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko jeden wymagał hospitalizacji, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najstarszy ozdrowieniec ma 69 lat i mieszka w Piekarach Śląskich, najmłodszy ma 5 lat i mieszka w powiecie pszczyńskim. Liczba ozdrowieńców w woj. śląskim wynosi teraz 2690.

Zdecydowanie największy odsetek zakażonych COVID-19 stanowią górnicy. Koronawirusa wykryto u ponad 5,3 tys. pracowników kopalń. Dziś kontynuowane są badania przesiewowe w kopalniach: Borynia, Bolesław Śmiały i Marcel.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*