Reklama

Koronawirus w Polsce. Ponad tysiąc zakażonych w woj. śląskim. Zmarła mieszkanka Katowic

Redakcja
Według danych podanych w czwartkowe popołudnie, w całej Polsce było 7918 zakażonych koronawirusem, a 314 osób zmarło. Liczba zarażonych w woj. śląskim wzrosła do 1070. Zmarło kolejnych pięć osób, w tym 89-letnia mieszkanka Katowic.

Jak podał w czwartek po południu Śląski Urząd Wojewódzki, obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od 20 mieszkańców Bytomia (najstarszy ma 97 lat, najmłodszy 78).

Wcześniej ŚUW informował, że koronawirusa wykryto u: 4 mieszkańców powiatu bielskiego (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz 2 mężczyzn: młody i w sile wieku), 5 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najmłodszy 27, najstarszy 79), 3 mieszkańców Częstochowy (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz starsza kobieta), 3 mieszkańców Bytomia (2 kobiety w średnim wieku oraz starszy mężczyzna), mężczyzny w średnim wieku i kobiety w sile wieku z Zawiercia, mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku oraz mieszkanki Piekar Śl. w sile wieku.

W izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarzy zakaźników przebywać będą także: kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu rybnickiego, starsza mieszkanka powiatu raciborskiego, 3-letnie dziecko z powiatu bielskiego, 4 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 kobiety w średnim wieku i 2 mężczyzn: w średnim wieku oraz w sile wieku), mieszkanka Żywca w sile wieku, starszy mieszkaniec Bytomia, 2 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu żywieckiego (starszy i młody mężczyzna oraz starsza kobieta), mieszkanka Zabrza w średnim wieku, 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 mężczyzn w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku), mieszkaniec Cieszyna w średnim wieku, 2 mieszkanki Częstochowy w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), 2 mężczyzn z Sosnowca (w sile wieku oraz młody), mieszkaniec Świętochłowic w średnim wieku, 9 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 29, najstarszy 62), 2 mieszkańców Piekar Śl. (mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Katowic (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), starszy mieszkaniec Zawiercia i starsza mieszkanka Tarnowskich Gór.

Łącznie w woj. śląskim jest 1070 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły 63 osoby. Ostatnie ofiary to 72-letnia kobieta z Lublińca, 87-letni mężczyzna z Bytomia, którzy zmarli w szpitalu w Tychach, kobieta w wieku 62 lat z powiatu lublinieckiego, mieszkanka Rybnika w wieku 89-lat którzy zmarli w szpitalu w Raciborzu. Walkę z wirusem przegrała też 89-letnia mieszkanka Katowic.

Są też kolejne osoby, które wygrały walkę z koronawirusem. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od 43-letniego mieszkańca miejscowości Kozy w powiecie bielskim okazały się ujemne. Mężczyzna może więc opuścić izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju. Koronawirusa w organizmie nie ma już także 59-letni mieszkaniec Kłobucka, który leczył się w ostatnich tygodniach w szpitalu zakaźnym w Tychach.

Łącznie wyzdrowiało już 45 osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*