Reklama

Koronawirus w Polsce. Prawie połowa nowych przypadków to mieszkańcy woj. śląskiego

Redakcja
Choć w całej Polsce nowych przypadków zakażenia koronawirusem było mniej niż w ostatnich dniach (300), to nadal wśród województw z największym przyrostem zarażonych przoduje ostatnio woj. śląskie. W ciągu minionej doby zachorowało tu 120 osób. W całym kraju zmarło 20 osób, w tym 5 w woj. śląskim.

Dodatnie wyniki pod kątem obecności koronawirusa mają: 14 mieszkańców powiatu żywieckiego, starszy mieszkaniec Tychów, młody mieszkaniec Katowic, młody mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, młoda mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, 5 mieszkańcy Bytomia (najmłodszy 7 lat, najstarszy 58), mieszkaniec powiatu częstochowskiego w sile wieku, mieszkanka Gliwic w średnim wieku, 3 mieszkańcy Piekar Śląskich (2 mężczyźni i kobieta w średnim wieku), młody mieszkaniec powiatu będzińskiego, 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (mężczyzna w średnim wieku i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta), 3 młodych mieszkańców Myszkowa (2 mężczyźni i kobieta), 2 mieszkańcy Zabrza (3-letnie dziecko i młoda kobieta), mieszkanka Jaworzna w sile wieku, starszy mieszkaniec Chorzowa oraz 2 mieszkańcy Zawiercia (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku).

Ponadto testy wykazały obecność COVID-19 u: 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 2 mieszkanek Bielska-Białej w sile wieku, 7 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 10 lat, najstarsza 72 lata), 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młodego mieszkańca Piekar Śląskich, mieszkanki Orzesza w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika (2 mężczyzn w średnim wieku i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Katowic (młodego i w sile wieku), 3 mieszkańców Zawiercia (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego, młodego mieszkańca Lublińca, 2 mieszkanek Sosnowca (w średnim wieku i w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (3 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), młodej mieszkanki Rybnika, mieszkańca Żor w średnim wieku, mieszkanki powiatu cieszyńskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Cieszyna (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz 2 kobiety w średnim wieku), 15 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 94, najmłodszy 38), 6 mieszkańców Mikołowa (najmłodszy 18 lat, najstarszy 53 lata), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najmłodszy 28 lat, najstarszy 49 lat), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych i w średnim wieku), mieszkańca Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku oraz starsza kobieta), mieszkańca Dąbrowy Górniczej w średnim wieku, 2 młodych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, 2 kolejnych mieszkańców Zabrza (nastolatek i kobieta w średnim wieku), mieszkańca Katowic w średnim wieku, mieszkanki Jaworzna w średnim wieku.

74 osoby wyzdrowiały. 21 spośród nich leczyło się w szpitalu z powodu uciążliwych objawów zakażenia, pod nadzorem lekarza chorób zakaźnych. Reszta mieszkańców mogła dochodzić do zdrowia w swoich domach. Najstarszy mieszkaniec, który wygrał walkę z wirusem ma 95 lat – to mieszkanka powiatu lublinieckiego, najmłodszy to 20-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego.

Łącznie w woj. śląskim jest już 396 osób, które wyszły z choroby spowodowanej Covid-19.

Niestety, są też kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarli: 67-letni mężczyzna z Katowic i mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec Rudy Śląskiej, w ZOL w Bytomiu 80-letnia kobieta, a w szpitalu w Raciborzu 75-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego i 72-letnia kobieta z Sosnowca.

Liczba zakażonych koronawirusem w woj. śląskim wzrosła do 2239. Zmarło 118 osób. W całym kraju zachorowało 12 877, zmarło 644.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*