Reklama

Koronawirus w Polsce. Ponad 200 ofiar w woj. śląskim

Redakcja
Minionej doby w całej Polsce wykryto 352 zakażenia koronawirusem, w tym 138 w woj. śląskim. Zmarło 10 osób, z których 6 na Śląsku.

Z każdym dniem maleje liczba nowych zakażeń wśród górników. Minionej doby COVID-19 wykryto u 30 pracowników kopalń. Ponadto testy genetyczne potwierdziły zakażenie u: 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 45, najmłodszy 32 lata), 39 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 80, najmłodszy 2 lata), 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (dziecko, kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), mieszkańca Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, mieszkanki Łazisk Górnych w średnim wieku, młodej mieszkanki Bierunia, starszego mieszkańca Tychów, młodego mieszkańca Rybnika, starszego mieszkańca Jaworzna, mieszkańca powiatu myszkowskiego w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (starsza kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w sile wieku), 6 mieszkańców Żor (najstarszy 60, najmłodszy 23 lata), młodego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, 6 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 55, najmłodszy 31 lat), 8 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 22, najstarszy 72 lata), 4 mieszkańców Rybnika (najstarszy 54, najmłodszy 9 lat), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody mężczyzna i 2 kobiety), młodego mieszkańca powiatu rybnickiego, 2 mieszkańców Katowic (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkanki Dąbrowy Górniczej w sile wieku, 2 starszych mieszkańców Zawiercia, młodej mieszkanki Raciborza, starszej mieszkanki Bytomia, mieszkańca Rudy Śląskiej w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu mikołowskiego (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (dziecko i nastolatek), nastolatki z Mysłowic, starszego mieszkańca Zabrza, 3 mieszkańców Gliwic (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), mieszkańca powiatu będzińskiego w średnim wieku, 2 mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w sile wieku).

Łącznie w woj. śląskim zakażonych zostało już 7 728 osób.

Kolejnych 61 mieszkańców wyzdrowiało. 10 z nich wymagało leczenia szpitalnego, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najstarszy wyleczony ma 95 lat – to mieszkanka Bytomia, najmłodszy ma 4 lata – to mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W sumie z koronawirusa wyleczonych zostało już w woj. śląskim 1 615 osób.

Niestety, minionej doby zmarło 6 osób chorych na COViD-19. W szpitalu w Raciborzu zmarli 93-letnia kobieta z powiatu rybnickiego i 82-letnia kobieta z Żywca. W szpitalu w Tychach zmarli 73-letni mężczyzna z Katowic, 85-letnia kobieta z powiatu żywieckiego i 57-letni mężczyzna z Jastrzębia Zdroju, a w szpitalu w Cieszynie zmarła 66-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.

Łącznie liczba zgonów wzrosła do 201.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*