Reklama

Koronawirus w Polsce. 160 nowych przypadków w woj. śląskim

Redakcja
W całej Polsce w ciągu minionej doby odnotowano 375 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 10 osób. Znów najwięcej nowych przypadków było w woj. śląskim – 160. Zmarło 5 osób.

Testy wykazały zakażenie COVID-19 u: 112 pracowników kopalń, 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (starszy i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkańca powiatu zawierciańskiego w średnim wieku, 2 mieszkańców Gliwic w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 kobiety: w średnim wieku i w sile wieku oraz starszy mężczyzna), 3 mieszkanek powiatu rybnickiego (młoda, starsza i w średnim wieku), 2 mieszkanek Katowic (młoda i w średnim wieku), 2 mieszkańców Świętochłowic w sile wieku, starszy mieszkaniec Mysłowic, mieszkańca Jaworzna w średnim wieku, mieszkanki powiatu kłobuckiego w sile wieku, młodej mieszkanki Zawiercia, 11 kolejnych mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 81, najmłodszy 2 lata), mieszkańca Świętochłowic w sile wieku, młodej mieszkanki Zabrza, mieszkanki Żor w średnim wieku, 3 mieszkanek Bytomia w średnim wieku, 2 kolejnych mieszkanek Katowic (w średnim wieku i w sile wieku), mieszkańca Dąbrowy Górniczej w sile wieku, 4 mieszkańców Rybnika (najstarszy 77, najmłodszy 42 lata), 2 dzieci z powiatu żywieckiego i młodej mieszkanki powiatu wodzisławskiego.

Łącznie zakażenie koronawirusem stwierdzono u 10 842 mieszkańców woj. śląskiego.

111 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało – wszyscy, w dobrym stanie, dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najstarszy ozdrowieniec ma 84 lata i mieszka w powiecie żywieckim, najmłodszy ma kilkanaście dni i mieszka w Sosnowcu. Łącznie w woj. śląski jest 2910 ozdrowieńców.

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarła 82-letnia kobieta z powiatu wodzisławskiego. W szpitalu w Cieszynie zmarły: 84-letnia kobieta z powiatu żywieckiego i 40-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego. W szpitalu  w Tychach zmarli: 80-letni mężczyzna z Tychów i 73-letni mężczyzna z Katowic. Liczba zgonów na Śląsku wzrosła do 265.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*