Reklama

Koronawirus w Polsce. Po raz pierwszy od dawna najwięcej nowych zakażeń było w innym województwie niż śląskie

Redakcja
W ciągu ostatniej doby u 282 osób w całej Polsce wykryto zakażenie koronawirusem. 76 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego. Po raz pierwszy od dawna, to nie Śląsk był największym źródłem nowych przypadków COVID-19. Więcej, bo 85 osób, zachorowało w woj. mazowieckim. W całym kraju zmarły 23 osoby, w tym jedna w woj. śląskim.

Nowi zakażeni koronawirusem w woj. śląskim to: 8 mieszkańców Rybnika (najstarszy 79, najmłodszy 11 lat), 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (2 kobiety: starsza i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Tarnowskich Gór w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 82, najmłodszy 7 lat), 7 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 56, najmłodszy 3 lata), 2 mieszkanki powiatu żywieckiego (dziecko i w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 11 mieszkańców Żor (najstarszy 67, najmłodszy 14 lat), mieszkanka Raciborza w sile wieku, 2 mieszkanki powiatu wodzisławskiego (młoda i w średnim wieku), starsza mieszkanka Gliwic, 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (w średnim wieku i w sile wieku), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 93, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanka Kłobucka w średnim wieku, 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 69, najmłodszy 41 lat), 2 starsze mieszkanki powiatu żywieckiego, starszy mieszkaniec Żor, starszy mieszkaniec Rybnika, starszy mieszkaniec Będzina, mieszkanka Bytomia w średnim wieku, 10 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 90, najmłodszy 54 lata), 2 mieszkańców powiatu kłobuckiego (w sile wieku i starszy).

Łącznie zakażenie COVID-19 stwierdzono już u 10 178 mieszkańców woj. śląskiego. Największy odsetek w tej grupie stanowią górnicy – około 5,3 tys. Do końca tego tygodnia planowane jest prawie 17 tys. kolejnych badań przesiewowych. Dziś testowani byli pracownicy kopalni: Ziemowit, Marcel, Jastrzębie-Bzie, Borynia i Bolesław Śmiały. Łącznie to 4 tysiące badań. W czwartek ma zostać pobranych kolejne 4 tys. próbek.

W woj. śląskim wyzdrowiały 2 632 osoby, zmarły 253. W szpitalu w Raciborzu zmarła 81-letnia kobieta z powiatu rybnickiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*