Reklama

Koronawirus w Polsce. Nowe duże ognisko zakażeń w woj. śląskim

Redakcja
Minionej doby w całej Polsce wykryto 300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z których 129 zdiagnozowano w woj. śląskim. Zmarło 16 osób, w tym 3 na Śląsku.  Nowym dużym ogniskiem zakażeń jest Dom Pomocy Społecznej w Orzeszu.

Zakażeni ulegli: 8 pracowników kopalń, 3 mieszkańców powiatu rybnickiego (nastolatka, kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), mieszkanka Katowic w średnim wieku, mieszkanka Zabrza w sile wieku, 7 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 89, najmłodszy 20 lat), mieszkanka Chorzowa w sile wieku, 2 mieszkańców Jaworzna w średnim wieku (kobieta i mężczyzna), 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 61, najmłodszy 38 lat), 2 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), mieszkanka Ornontowic w sile wieku, 8 mieszkańców Rybnika (najstarszy 48, najmłodszy 6 lat), starsza mieszkanka powiatu zawierciańskiego, 3 kolejnych mieszkańców powiatu rybnickiego (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz młody mężczyzna), starsza mieszkanka Bytomia, 6 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 70, najmłodszy 6 lat), mieszkanka Myszkowa w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego w średnim wieku, 3 kolejnych mieszkańców Jastrzębia–Zdroju w średnim wieku, młoda mieszkanka Lędzin, 3 starszych mieszkańców Mikołowa (kobieta i 2 mężczyzn) i 67 pracowników KWK Budryk.

Nowym ogniskiem zakażeń jest DPS w Orzeszu, w którym zarażonych jest 18 podopiecznych i 6 pracowników obsługi. Pracownicy przebywają już w domu na kwarantannie, a zakażeni mieszkańcy DPS-u zostali odizolowani od tych, u których testy dały wynik negatywny. Łącznie w DPS w Orzeszu mieszka 90 osób, którymi opiekuje się 70 pracowników.

Od początku epidemii odnotowano już w woj. śląskim 12 084 przypadków zakażenia COVID-19.

334 kolejne osoby wyzdrowiały i obecnie w województwie śląskim jest 5388 ozdrowieńców.

Zmarły 294 osoby. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 54-letnia kobieta z Jastrzębia Zdroju oraz 88-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, a w szpitalu w Cieszynie zmarła 72-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*