Reklama

Koronawirus w Polsce. Najwięcej nowych przypadków od początku epidemii

Redakcja
Az 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zostało zdiagnozowanych w ciągu minionej doby. Jeszcze nigdy jednego dnia nie przybyło tylu chorych. To efekt masowego testowania górników w śląskich kopalniach. W woj. śląskim przybyło 492 zakażonych. W całym kraju zmarło na COVID-19 28 osób, w tym 6 na Śląsku.

Liczba nowych przypadków koronawirusa codziennie się zwiększa, bo codziennie spływają wyniki testów prowadzonych w śląskich kopalniach. Zgodnie z porannym komunikatem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, koronawirusem zaraziło się 91 pracowników KWK Bobrek, 23 KWK ROW Ruch Jankowice, 48 KWK Pniówek, 1 KWK Sośnica i 11 z KWK Murcki Staszic. Po południu spłynęły kolejne dane, ale zarażonych górników jest tak dużo, że trudno było podać bardzo precyzyjne dane ile nowych przypadków jest w konkretnych zakładach wydobywczych.

Koronawirusa wykryto także u: 6 mieszkańców Zabrza (najmłodszy 9, najstarszy 42 lata), młodej mieszkanki powiatu lublinieckiego, mieszkanki Sosnowca w sile wieku, 9 mieszkańców Bytomia (najstarsza 92, najmłodsza 28 lat), 3 mieszkańców Piekar Śląskich (2 w średnim wieku i starszy), 4 mieszkańców powiatu będzińskiego (najmłodszy 9, najstarszy 54 lata), 3 mieszkańców Gliwic (młoda kobieta i mężczyzna oraz mężczyzna w sile wieku), mieszkańca w średnim wieku z powiatu gliwickiego, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz kobieta w sile wieku), mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, mieszkanki Katowic w średnim wieku, mieszkańca powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, młodego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, 2 mieszkańców Żor (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), młodego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego, 4 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 9, najstarszy 36 lat), 2 mieszkańców z powiatu rybnickiego (2-letnie dziecko i młoda kobieta), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta), 3 mieszkańców Gliwic (mężczyzna w średnim wieku oraz 2 młode kobiety), 8 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 38, najmłodszy 9 lat), 3 mieszkańców powiatu żywieckiego (2 kobiety: starsza i w  średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku), mieszkanki Myszkowa w sile wieku, 5 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 29, najstarszy 77 lat), 3 mieszkańców Bytomia (nastolatek i 2 kobiety: w średnim wieku i starsza), nastolatki z Jastrzębia-Zdroju, mieszkańca powiatu zawierciańskiego w sile wieku, mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku i 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (nastolatka i kobiety w średnim wieku).

Łącznie od początku epidemii wynik dodatni potwierdzono u 4 271 osób. Wyzdrowiało już 935 osób.

Wprawdzie po ostatniej dobie wzrosła liczba osób przebywających na kwarantannie domowej (z  5800 do 6 258), ale spadła za to liczba hospitalizowanych chorych (z 416 do 401).

Niestety, są też kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 50-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego i 82-letnia mieszkanka Bytomia. W  szpitalu w Tychach zmarli: 76-letnia kobieta z powiatu wodzisławskiego i 71-letni mężczyzna z Katowic. W szpitalu w Tarnowskich Górach zmarli: 67-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna, oboje z Tarnowskich Gór.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*