Reklama

Koronawirus w Polsce. Nadal najwięcej zachorowań w woj. śląskim

Redakcja
Od kilku dni to w woj. śląskim następuje największy przyrost zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby nic się w tej kwestii nie zmieniło. W całej Polsce zaraziło się 313 osób, z których  80 to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarło 20 osób, w tym 3 na Śląsku.
Koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od: 2 mieszkańców Świętochłowic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, 2 mieszkańców Zawiercia (starszy i w średnim wieku), młodego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, 3 mieszkańców Katowic (2  w średnim wieku i młody), 2 mieszkańców Siemianowic Śl. (mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta), 4 mieszkańców Czeladzi (2 kobiety: w średnim wieku, starsza i 2 mężczyzn: młody i starszy), 2 mieszkańców powiatu będzińskiego (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 5 mieszkańców Rybnika (najstarszy 78, najmłodszy 34 lata), młodego mieszkańca Bytomia, młodego mieszkańca Piekar Śląskich, 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, małego dziecka z Chorzowa, nastolatka z powiatu tarnogórskiego, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (nastolatek i 2 kobiety: w średnim wieku i młoda), 4 mieszkańców powiatu lublinieckiego (3 starszych i w sile wieku), 4 mieszkańców Mysłowic (3 starsze kobiety i mężczyzna w średnim wieku), starszego mieszkańca Bielska-Białej, mieszkańca Jaworzna w sile wieku, 2 kolejnych mieszkańców Katowic (wiekowy mężczyzna i młoda kobieta), starszej mieszkanki Mikołowa, 5 mieszkańców Sosnowca (najstarszy 75 lat, najmłodszy 23), mieszkańca Tychów w średnim wieku, 5 mieszkańców Siemianowic Śląskich (najmłodszy to niemowlę, najstarszy 45), młodego mieszkańca Zabrza, mieszkańca powiatu gliwickiego w średnim wieku, młodego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego i 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku oraz kobieta w sile wieku).
 Zakażenie Covid-19 testy wykazały też u: 2 mieszkanek Katowic w średnim wieku, starszego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna), 5 mieszkańców Bytomia (najstarszy 49 lat, najmłodszy 29), 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), starszej mieszkanki Rudy Śląskiej, mieszkanki Lublińca w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu kłobuckiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Zawiercia w średnim wieku i 2 mieszkanek powiatu częstochowskiego (starsza i w sile wieku).
44 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko 2 z nich przebywało w szpitalu zakaźnym w Tychach. Pozostali leczyli się w swoich domach. Najstarszy wyleczony ma 73 lata i jest mieszkańcem Piekar Śląskich, najmłodszy 10 lat – to mieszkanka Tarnowskich Gór.
Łącznie w woj. śląskim jest już 599 osób wyleczonych z Covid-19, a od początku epidemii zakażonych zostało 2 656 osób.

Doszło też do kolejnych zgonów. W szpitalu w Tychach zmarli 51-letni mężczyzna z powiatu pszczyńskiego i 71-letni mężczyzna z powiatu myszkowskiego, a w szpitalu w Gliwicach mężczyzna w wieku 70 lat z powiatu żywieckiego.

Łączna liczba zgonów w woj. śląskim wzrosła do 129.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*