Reklama

Koronawirus w Polsce. Maleje liczba nowych zakażeń wśród pracowników kopalń

Redakcja
Minionej doby w Polsce zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 399 osób. 176 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarły 4 osoby, w tym jedna na Śląsku. Maleje liczba nowych przypadków zakażenia wśród pracowników kopalń. Minionej doby było ich 37. Obecnie zakażonych jest ponad 3,7 tys. górników.

Ponadto COVID-19 wykryto u: 2 mieszkańców Gliwic (dziecko i mężczyzna w średnim wieku), 6 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 86, najmłodszy 38 lat), mieszkanki powiatu bielskiego w średnim wieku, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 60, najmłodszy 37 lat), mieszkanki Piekar Śląskich w sile wieku, mieszkanki Katowic w średnim wieku, mieszanki powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, młodej mieszkanki Żor, mieszkańca powiatu rybnickiego w średnim wieku, mieszkańca powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, mieszkańca Orzesza w średnim wieku, starszej mieszkanki powiatu gliwickiego, mieszkanki Gliwic w średnim wieku, 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 82, najmłodszy 24 lata), mieszkańca Jastrzębia-Zdroju w sile wieku, młodej mieszkanki Rybnika, mieszkanki Mikołowa w średnim wieku, młodego mieszkańca Tychów, mieszkańca powiatu częstochowskiego w sile wieku, 18 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 3, najstarszy 65 lat), 3 mieszkańców powiatu raciborskiego (młody, w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców Katowic (dziecko, kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), 5 mieszkańców Żor (najstarszy 53, najmłodszy rok), starszej mieszkanki Lędzin, 3 mieszkańców Tychów (starsza kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku), 11 mieszkańców Bytomia (najstarszy 75, najmłodszy 8 lat), mieszkanki powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (starsza kobieta, mężczyzna w średnim wieku i dziecko), 2 mieszkanek w średnim wieku z powiatu gliwickiego, 2 mieszkanek Piekar Śląskich (w średnim wieku i w sile wieku), 2 mieszkańców Rybnika (kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), mieszkańca Świętochłowic w średnim wieku, 13 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 59, najmłodszy rok), 7 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 53, najmłodszy 27 lat), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (kobieta i 3 mężczyzn: starszy i w sile wieku), 5 mieszkańców Zabrza (najstarszy 51, najmłodszy 5 lat), 3 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego (2 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), mieszkanki powiatu będzińskiego w średnim wieku, 7 mieszkańców Gliwic (najstarszy 45, najmłodszy rok), 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (2 mężczyzn: młody i w średnim wieku oraz młoda kobieta), 5 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 85, najmłodszy 31 lat), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (dziecko i kobieta w średnim wieku) i bezdomnego w sile wieku.

Łącznie w woj. śląskim zakażonych zostało już 7590 osób. Wyzdrowiało 1554. Minionej doby przybyło 125 ozdrowieńców. 13 z nich wymagało leczenia szpitalnego, pozostali przebywali w swoich domach. Najstarszy wyleczony mieszkaniec ma 87 lat – to mieszkanka powiatu żywieckiego, najmłodszy ma kilka tygodni – to mały chłopczyk z Siemianowic Śląskich.

Minionej doby na COVID-19 zmarła w woj. śląskim jedna osoba. W szpitalu w Raciborzu zmarła 75-letnia kobieta z Bytomia. To 195. ofiara koronawirusa w woj. śląskim.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*