Reklama

Koronawirus w Polsce. Kolejnych 81 górników zakażonych

Redakcja
Minionej doby wykryto w całej Polsce 241 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 165 osób to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarło 8 osób, w tym 2 ze Śląska.

Podczas badań genetycznych wykryto zakażenie u: 81 pracowników 5 kopalń, dziecka z Gliwic, 6 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 89, najmłodszy 25 lat), 2 mieszkańców Katowic (mężczyzna w sile wieku i młoda kobieta), młodego mieszkańca Żywca, małego dziecka z powiatu raciborskiego, 2 młodych mieszkańców Rybnika (młoda kobieta i mężczyzna), mieszkanki Rudy Śląskiej w sile wieku, 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 3, najstarszy 60 lat), 2 mieszkańców powiatu kłobuckiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkanki Chorzowa w sile wieku, mieszkanki powiatu gliwickiego w sile wieku, mieszkańca Tarnowskich Gór w średnim wieku i młodej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 74, najmłodszy 32 lata), 2 mieszkańców Mikołowa (w średnim wieku i w sile wieku), starszego mieszkańca powiatu żywieckiego, młodej mieszkanki Tarnowskich Gór, 3 mieszkańców Katowic (2 starszych mężczyzn i kobieta w średnim wieku), starszego mieszkańca Bielska-Białej, 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku), 2 starszych mieszkańców Siemianowic Śląskich, 2 mieszkańców Będzina (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), starszego mieszkańca Rudy Śląskiej, mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, mieszkanki Rybnika w średnim wieku, 2 mieszkańców Chorzowa (mężczyzna w sile wieku i młoda kobieta), 2 młodych mieszkańców Gliwic, 4 kolejnych mieszkańców Bytomia (najmłodszy 7, najstarszy 42 lata), młodej mieszkanki Wodzisławia Śląskiego, 3 mieszkańców Piekar Śląskich (dziecko i 2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców Zabrza (2 dzieci i młoda kobieta), 2 mieszkańców Imielina w średnim wieku, młodej mieszkanki powiatu bielskiego, 2 mieszkanek powiatu pszczyńskiego (młoda i w sile wieku), mieszkańca Czechowic-Dziedzic w sile wieku, mieszkanki Tychów w średnim wieku, 2 kolejnych mieszkanek Rudy Śląskiej (starsza i w średnim wieku), starszej mieszkanki Jaworzna, 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna), 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców Mysłowic (2 starszych i młody).

Łącznie w woj. śląskim jest już 5 159 przypadków zakażenia COVID-19.

Zmarły kolejne osoby zakażone koronawirusem. W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu zmarł 81-letni mężczyzna z Katowic, a w szpitalu w Tychach 71-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego. Łącznie na Śląsku zmarło już 175 osób.

Przybyło też ozdrowieńców. Już 1088 wygrało w woj. śląskim walkę z chorobą. Wśród nowych wyleczonych tylko jedna osoba przebywała w szpitalu pod opieką specjalistów zakaźników. Pozostali dochodzili do zdrowia w dobrym stanie w swoich domach. Najstarszy ma 86 lat i jest mieszkańcem powiatu żywieckiego, najmłodsi mają 26 lat.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*