Reklama

Koronawirus w Polsce. Kolejnych 11 ofiar śmiertelnych w woj. śląskim

Redakcja
Minionej doby zakażenie koronawirusem wykryto u 400 osób z całej Polski. 137 nowych przypadków było w woj. śląskim. Służby poinformowały o śmierci 17 osób, z których aż 11 zmarło w woj. śląskim.

Jak poinformował Śląski Urząd Wojewódzki, koronawirusa wykryto u: 24 pracowników kopalń, 6 mieszkańców powiatu kłobuckiego (najstarszy 60, najmłodszy 38 lat), 6 mieszkańców Bytomia (najstarszy 58, najmłodszy 7 lat), 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (dziecko i kobieta w średnim wieku), 7 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (najstarszy 37, najmłodszy 11 lat), mieszkańca Sosnowca w sile wieku, 3 mieszkańców Siemianowic Śląskich (2 kobiety: młoda i w średnim wieku oraz młody mężczyzna), 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (kobieta w sile wieku oraz 2 mężczyzn: młody i w sile wieku), 7 mieszkańców powiatu raciborskiego (najstarszy 79, najmłodszy 18 lat), starszej mieszkanki Tarnowskich Gór, 2 mieszkańców powiatu bieruńsko–lędzińskiego (dziecko i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 młodych mieszkańców Zabrza, 2 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (w sile wieku i starszy), 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Rybnika (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 8 kolejnych mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 84, najmłodszy 6 lat), starszej mieszkanki Tarnowskich Gór, 3 kolejnych mieszkańców Jastrzębia–Zdroju, 2 mieszkanek powiatu tarnogórskiego (młoda i w sile wieku), 3 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (mężczyzna w sile wieku i 2 kobiety: młoda i w sile wieku), 5 mieszkańców Katowic (najstarszy 70, najmłodszy 25 lat), 9 mieszkańców Gliwic (najmłodszy 27, najstarszy 89 lat), mieszkanki Chorzowa w średnim wieku, 2 kolejnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 51, najmłodszy 10 lat), 2 kolejnych mieszkanek Rybnika (młoda i starsza), młodego mieszkańca Knurowa, 3 mieszkańców Żor (młody i 2 w średnim wieku), 2 kolejnych mieszkańców powiatu rybnickiego (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 4 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 44, najmłodszy 31 lat), 2 kolejnych mieszkanek powiatu raciborskiego w średnim wieku, mieszkańca Jastrzębia–Zdroju w średnim wieku, mieszkanki Żor w średnim wieku, mieszkanki powiatu rybnickiego w średnim wieku, 2 mieszkańców Gliwic (starsza kobieta i mężczyzna w średni wieku), mieszkańca Bytomia w sile wieku, młodego mieszkańca powiatu lublinieckiego i 4 mieszkańców Zabrza (najstarszy 65, najmłodszy 22 lata).

Łącznie w woj. śląskim zakażonych zostało 10 102 osoby. Wyzdrowiało 2 580, a zmarło 252. Ostatniej doby służby poinformowały o śmierci 11 mieszkańców woj. śląskiego.

W szpitalu w Rybniku zmarli: 69-letni mężczyzna z Żor i 81-letnia kobieta z Rybnika. W szpitalu w Tychach zmarli: 83-letnia kobieta z Katowic oraz 67 letni mężczyzna z Bielska Białej, w szpitalu w Cieszynie zmarli: 64-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego, 81-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, w szpitalu w Raciborzu zmarli: 69- letnia kobieta z Chorzowa, 80-letni mężczyzna z Jastrzębia-Zdroju, 94-letnia kobieta oraz 64-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego i 56-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*