Reklama

Koronawirus w Polsce. Kolejne zakażenia wśród górników

Redakcja
Minionej doby w całej Polsce wykryto 272 przypadków zakażenia koronawirusem. 180 nowych zakażonych to mieszkańcy woj. śląskiego. 78 z nich to pracownicy kopalń. W całym kraju zmarło 10 osób, w tym 3 na Śląsku.

Zakażenie koronawirusem wykryto u 78 pracowników kopalń, a także: 5 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 2, najstarszy 40 lat), 10 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najmłodszy rok, najstarszy 59 lat), młodego mieszkańca powiatu rybnickiego, 2 mieszkańców Żor w sile wieku, młodego mieszkańca Bielska-Białej, mieszkanki powiatu będzińskiego w sile wieku, mieszkańca Częstochowy w średnim wieku, 6 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (najstarszy 67, najmłodszy 35 lat), 3 mieszkanek Katowic (2 w sile wieku i w średnim wieku), mieszkańca Mikołowa w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika (2 kobiety: młoda i w średnim wieku oraz młody mężczyzna), 2 mieszkańców Gliwic (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 2 młodych mieszkańców Rudy Śląskiej, mieszkanki Chorzowa w średnim wieku, 2 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (dziecko i kobieta w średnim wieku), mieszkańca powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, młodej mieszkanki powiatu myszkowskiego, 2 mieszkańców Lublińca (młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 2 mieszkanek powiatu tarnogórskiego w sile wieku.

Zakażeni koronawirusem zostali też: młody mieszkaniec Siemianowic Śląskich, 2 mieszkańców Orzesza (kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców Katowic (2 w sile wieku i w średnim wieku), młody mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, mieszkanka Lędzin w sile wieku, mieszkanka Gliwic w średnim wieku, mieszkaniec powiatu rybnickiego w średnim wieku, mieszkaniec Rudy Śląskiej w średnim wieku, 5 mieszkańców Piekar Śląskich (najstarszy 63, najmłodszy 11 lat), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najmłodszy 27, najstarszy 57 lat), 2 mieszkańców Zabrza (starszy i w średnim wieku), 5 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 59, najmłodszy 23 lata), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (dziecko i kobieta w sile wieku), 3 mieszkanki powiatu zawierciańskiego (młoda i 2 w średnim wieku), młody mieszkaniec powiatu raciborskiego, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w sile wieku, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 75, najmłodszy 23 lata), mieszkanka powiatu częstochowskiego w sile wieku, 2 mieszkanki Tarnowskich Gór (starsza i w średnim wieku), mieszkaniec powiatu lublinieckiego w sile wieku, 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Czeladzi w średnim wieku, 2 mieszkańców Rybnika (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców Żor (2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku oraz kobieta w sile wieku), mieszkanka Czechowic-Dziedzic w średnim wieku, starsza mieszkanka powiatu bieruńsko-lędzińskiego, starsza mieszkanka powiatu bielskiego, starszy mieszkaniec powiatu żywieckiego.

Liczba zakażonych wzrosła do 5339.

43 kolejnych osób w woj. śląskim wyzdrowiało. Cztery z nich leczyły się w szpitalu. Pozostali przebywali w domach. Najstarszy wyleczony ma 88 lat – to mieszkanka powiatu żywieckiego, najmłodszy ma 5 lat – to mieszkaniec Rudy Śląskiej. Łącznie w województwie śląskim wyzdrowiało już 1088 osób.

Minionej doby służby poinformowały o trzech kolejnych zgonach w woj. śląskim spowodowanych koronawirusem. W szpitalu w Raciborzu zmarli 68-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej i 80-letni mężczyzna z Rybnika a w szpitalu w Tychach 70-letni mężczyzna, mieszkaniec Żywca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*