Reklama

Koronawirus w Polsce. Już nie tylko kopalnie są dużym ogniskiem zakażeń koronawirusem

Redakcja
Kolejne duże ognisko koronawirusa w Polsce. W fabryce mebli Wersal w miejscowości Jankowy w powiecie kępińskim w Wielkopolsce zakażonych jest co najmniej 156 osób. W ciągu minionej doby w całej Polsce zostało potwierdzonych 471 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 14 osób. W woj. śląskim przybyło 175 zakażonych. Zmarła jedna osoba.

Przez ostatnie tygodnie uwaga całej Polski koncentrowała się na Śląsku i kopalniach. To właśnie w 5 z nich były największe ogniska koronawirusa. Codziennie przybywa zarażonych wirusem górników. W ciągu ostatniej doby w zakładach wydobywczych było 128 nowych przypadków.

To jednak nie jedyne zakłady pracy, w których choruje wielu pracowników. W fabryce mebli Wersal w Jankowach, w gminie Kępno (woj. wielkopolskie) we wtorek rano potwierdzonych było już 156 przypadków zakażenia COVID-19. Takie dane przekazała miejscowemu Radiu SUD dyrektor sanepidu w Kępnie. Pobrano już 400 wymazów od pracowników. W Wersalu pracuje około 900 osób.

W woj. śląskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u: 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody, w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców Katowic (nastolatek, kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Jaworzna w sile wieku, mieszkanki Lublińca, 6 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 77, najmłodszy 46 lat), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 62, najmłodszy 27 lat), mieszkanki Lędzin w sile wieku, 2 mieszkanek Zabrza w sile wieku, 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (w średnim wieku, w sile wieku i starszy), 2 mieszkańców powiatu bielskiego (młody i w średnim wieku), 10 mieszkańców Piekar Śląskich (najstarszy 58, najmłodszy 2 lata), młodej mieszkanki Pszczyny, 10 mieszkańców Rybnika (najstarszy 54, najmłodszy 2 lata), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 50, najmłodszy rok), 5 mieszkańców Gliwic (najstarszy 61, najmłodszy 28 lat), mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, 2 mieszkanek Mysłowic w średnim wieku, mieszkanki Sosnowca w średnim wieku, mieszkańca Tarnowskich Gór w sile wieku, 2 mieszkańców Tychów (młody mężczyzna i starsza kobieta), 8 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 45, najmłodszy 32 lata), 2 mieszkańców powiatu żywieckiego (młoda kobieta i mężczyzna), mieszkańca Żor w średnim wieku, młodego mieszkańca powiatu lublinieckiego, 2 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (mężczyzna w sile wieku i kobieta w średnim wieku), 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 71, najmłodszy 25 lat), 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młody i w średnim wieku), 10 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 82, najmłodszy 25 lat), młodej mieszkanki Bielska-Białej, nastolatki z Zabrza, mieszkanki Świętochłowic w sile wieku, mieszkanki powiatu bielskiego w średnim wieku, mieszkanki Chorzowa w średnim wieku, 13 mieszkańców Bytomia (najstarszy 47, najmłodszy rok), 2 mieszkańców Katowic w średnim wieku, 2 mieszkańców Rybnika (dziecko i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Gliwic (młody i w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), nastolatki z powiatu cieszyńskiego, 7 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 56, najmłodszy 23 lata), młodego mieszkańca Żywca, starszego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, 3 mieszkańców powiatu mikołowskiego (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 93, najmłodszy 20 lat), starszego mieszkańca Raciborza, 3 mieszkańców powiatu gliwickiego (2 nastolatków i dziecko), 2 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młodego mieszkańca Żor.

37 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko jeden z nich wymagał leczenia pod opieką specjalistów, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najstarszy wyleczony ma 76 lat – to mieszkanka Czeladzi, najmłodszy ma 13 lat i mieszka w Zabrzu. Łącznie w woj. śląskim są już 1234 osoby, które wygrały z koronawirusem.

Zmarły 182 osoby. W szpitalu w Chorzowie zmarł 91-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*