Reklama

Koronawirus w Polsce. Duży wzrost zakażonych w woj. śląskim

Redakcja
Według danych Ministerstwa Zdrowia, w ciągu ostatniej doby 318 osób w całej Polsce miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Najwięcej zachorowań – 65- było w województwie śląskim. Zmarły 24 osoby, w tym jedna na Śląsku.

Dobry stan zdrowia i nieuciążliwe objawy zakażenia koronawirusem pozwoliły, aby w swoich domach, pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych pozostali: kobieta w sile wieku i młody mężczyzna z powiatu gliwickiego, kilkuletni mieszkaniec Gliwic, 2 mieszkanki Bytomia (młoda i w sile wieku), mieszkanka Rudy Śl. w sile wieku, mieszkanka Sosnowca w sile wieku, 6 mieszkańców Żor (najstarszy ma 71 lat, najmłodszy 5), kobieta w sile wieku z powiatu raciborskiego oraz mieszkaniec w średnim wieku z powiatu lublinieckiego.

W swoich domach przez kolejne dni pozostanie również 3 mieszkańców Piekar Śląskich (2 kobiety w sile wieku i starszy mężczyzna), 2 mieszkańców Gliwic (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), starsza mieszkanka Bytomia, młody mieszkaniec Rudy Śląskiej, 5 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 52 lata, najmłodszy 19), 2 mieszkanki powiatu tarnogórskiego (w sile i w średnim wieku), nastolatka z powiatu zawierciańskiego i nastolatek z powiatu lublinieckiego.

Obecność groźnego wirusa wykryto także podczas badań próbek pobranych w zawierciańskim szpitalu od mieszkanki w sile wieku z Zawiercia, od 17 osób w szpitalu specjalistycznym nr 1 w Bytomiu (są to mieszkańcy Bytomia, Piekar Śl., powiatu tarnogórskiego), 4 osób w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym w Częstochowie (mieszkańcy powiatu lublinieckiego oraz Częstochowy, najstarszy 63 lata, najmłodszy 35), 3 osób ze szpitala specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, 1 osoby w szpitalu nr 2 w Bytomiu (mieszkanka powiatu wodzisławskiego), 5 osób w sile i w starszym wieku z powiatu lublinieckiego – 4 trafiły do szpitala zakaźnego w Raciborzu, 1 do szpitala w Częstochowie, 1 osoby w szpitalu NZOZ Polskiej Grupy Medycznej (mieszkanka powiatu częstochowskiego w średnim wieku), 2 osób w szpitalu im. dr B. Hagera (starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego).

Łącznie w województwie śląskim jest 846 przypadków zakażenia Covid-19. W ciągu ostatniej doby w szpitalu w Tychach zmarła 76-letnia mieszkanka Bytomia.

Z tego samego szpitala wyszła 80-letnia mieszkanka Żor. Wykonane dwa kolejne testy pobranych próbek były ujemne, dzięki temu pacjentka została uznana ze zdrową.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 6674. 232 zmarły.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*