Reklama

Koronawirus w Polsce. 2/3 nowych zakażeń na Śląsku. To głównie górnicy

Redakcja
W ciągu minionej doby w całej Polsce zaraziło się koronawirusem 330 osób. 213 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego, w większości górnicy.

Jak wynika z danych przekazanych przez Śląski Urząd Wojewódzki, w ciągu ostatniej doby pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa miało 92 pracowników KWK Sośnica, 27 KWK Murcki Staszic, 4 z KWK Pniówek i 1 z KWK Ruch Jankowice.

Pozostali zakażeni to: mężczyzna w sile wieku z powiatu kłobuckiego, starsza mieszkanka Rybnika, młody mieszkaniec powiatu myszkowskiego, mieszkaniec w sile wieku z powiatu gliwickiego, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Zabrza (starszy, dziecko i młoda kobieta), dziecko z powiatu gliwickiego, starsza mieszkanka Gliwic, 3 mieszkańców Katowic (2 mężczyzn: w średnim wieku i młody oraz młoda kobieta), mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, mieszkanka powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu raciborskiego (młoda, starsza i w średnim wieku), młoda mieszkanka powiatu będzińskiego, malutkie dziecko z Sosnowca, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, młody mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, starsza mieszkanka powiatu zawierciańskiego, starszy mieszkaniec Bielska-Białej, mieszkaniec powiatu mikołowskiego w średnim wieku, młoda mieszkanka Sosnowca, 4 mieszkańców Piekar Śląskich (najmłodszy 24, najstarszy 63 lata), młody mieszkaniec Siemianowic Śląskich,  mieszkanka Rudy Śląskiej w średnim wieku, 5 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 48, najmłodszy 29 lat), 2 kolejne mieszkanki Gliwic (młoda i w sile wieku), 4 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (najmłodszy 29, najstarszy 49 lat), 9 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 5, najstarszy 58), 2 mieszkańców Raciborza (nastolatek i kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców Będzina (2 kobiety: młoda i średnim wieku oraz młody mężczyzna), 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 80, najmłodszy 31 lat), 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 kobiety: młoda i w średnim wieku oraz młody mężczyzna), mieszkanka powiatu gliwickiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Tychów (młody mężczyzna i 2 kobiety: w sile wieku i młoda), 3 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego (2 młode kobiety i starszy mężczyzna), 3 kolejnych mieszkańców Katowic (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz starszy mężczyzna), 5 mieszkańców Żor (najstarszy 37, najmłodszy 32 lata), mieszkaniec Chorzowa w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 25, najstarszy 56 lat), starsza mieszkanka Mysłowic.

Liczba przypadków COVID-19 w woj. śląskim wzrosła do 3 779.

Jest także 95 kolejnych ozdrowieńców. Tylko 10 spośród  z nich leczyło się w szpitalach. Pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najmłodsza osoba ma 7 lat – to mieszkanka powiatu bielskiego, najstarsza ma 94 lata i mieszka w Częstochowie. Łącznie w woj. śląskim jest już 905 wyleczonych.

Zmarło 151 osób. Ostatnia ofiara to 89-letnia kobieta z Bielska-Białej, która zmarła w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*