Reklama

Koronawirus w Polsce. Kolejne dwie ofiary i ponad 560 zarażonych

Grzegorz Żądło
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane w sprawie pandemii koronawirusa w Polsce. Zmarły kolejne dwie osoby, a zaraziły się w sumie 563. W woj. śląskim chorych jest 61, z których 4 osoby to mieszkańcy Katowic.

Według informacji MZ, w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

Również w niedzielę zmarła 37-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. – Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Łącznie pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa miały już w Polsce 563 osoby. Siedem z nich zmarło.

W woj. śląskim w ciągu ostatniej doby przybyło 5 zarażonych koronawirusem. Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, w swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby że swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach.

Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku, która także, decyzją lekarza chorób zakaźnych, może leczyć się w domu.

Do szpitala w Częstochowie zgłosił się mężczyzna w sile wieku, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Mężczyzna wrócił z Anglii. Jego stan zdrowia jest dobry.

Jako dobry ocenił także stan zdrowia lekarz zakaźnik, do którego zgłosiła się kobieta w sile wieku po tygodniowej kwarantannie w domu. Kobieta była wcześniej w Austrii. Jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach.

W szpitalu w Bytomiu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowany jest z kolei mężczyzna w sile wieku, który także powrócił z Austrii. Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannę.

W sobotę pozytywny wynik testów miało dwoje mieszkańców Katowic. Jak informowali ŚUW oraz prezydent Katowic Marcin Krupa, najpierw pozytywny wynik testu miał młody mężczyzna, który poddał się kwarantannie domowej po powrocie z miejsca, w którym mogły pojawić się osoby zakażone. W mieszkaniu przebywał z innymi osobami. Jedna z nich, młoda kobieta, także zaraziła się koronawirusem. Kobieta nie wykazuje niepokojących objawów, dlatego po wizycie na oddziale zakaźnym w Chorzowie i konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych wróciła do domu. Jest pod nadzorem katowickiego sanepidu.

Ogółem w Katowicach w kwarantannie domowej przebywa 375 osób, 67 osób zostało objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej, 7 osób jest objętych nadzorem sanitarnym, a 682 zostały skierowane na kwarantannę decyzją Straży Granicznej (po powrocie z zagranicy).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*