Reklama

Kontrole na przejściach granicznych w związku z koronawirusem

Zdjęcie: katowice.um.gov.pl.

Redakcja
Na głównych przejściach granicznych w Polsce uruchomione zostały w poniedziałek punkty kontroli sanitarnej. W wybranych miejscach przedstawiciele m.in. straży granicznej mają kontrolować pasażerów autokarów.

Mają one (kontrole – red.) przede wszystkim na celu kontrolę temperatury, kontrolę sanitarną przyjeżdżających drogą autostradową. Mówimy tu przede wszystkim o autokarach oraz o busach od 9 osób – mówił wojewoda Jarosław Wieczorek podczas konferencji prasowej w Gorzyczkach.

Podczas kontroli zbierane będą informacje od osób znajdujących się w autokarze lub busie po to, aby w przypadku potwierdzenia przypadku koronawirusa natychmiast dotrzeć do wszystkich podróżnych i objąć ich kwarantanną.

CZYTAJ TEŻ:  Już 5 osób zarażonych koronawirusem w woj. śląskim

Działania związane z kontrolami przeprowadzane będą przez Straż Graniczną, Policję, Straż Pożarną, Krajową Administrację Skarbową i Inspekcję Transportu Drogowego, we współdziałaniu z Wojskami Obrony Terytorialnej.

Obecnie na terenie województwa śląskiego jest 5 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wszyscy zarażeni są mieszkańcami Rybnika i znajdują się na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. Czterech pacjentów to osoby, które podróżowały jednym autokarem, natomiast piąta to członek rodziny jednego z zarażonych.

W  najbliższych dniach graniczne kontrole sanitarne mają zacząć być przeprowadzane również w pociągach oraz w portach.

Obecnie w województwie śląskim 8 osób jest hospitalizowanych, 89 przebywa w kwarantannie, a 737 jest pod nadzorem sanitarnym 737.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*