Reklama

Kontener do sprzedaży biletów przy Spodku to wstyd dla miasta

Grzegorz Żądło
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn to już kolejna impreza, podczas której bilety sprzedawane są w metalowym kontenerze stojącym przy lodowisku. To nie podoba się wielu ludziom, w tym radnym. Ci z komisji kultury, promocji i sportu zwrócą się z wnioskiem do prezydenta o wybudowanie stałego, a przede wszystkim znacznie bardziej estetycznego miejsca do sprzedaży wejściówek na imprezy w Spodku.

Obskurny, oklejony zniszczonymi plakatami różnych imprez kontener pojawia się przy lodowisku zawsze wtedy, kiedy w hali odbywają się większe imprezy sportowe. Wprawdzie większość biletów sprzedawana jest przez internet, to jednak mniejsza ich część kolportowana jest przed Spodkiem. – Wygląd tego kontenera nie licuje zarówno z rangą odbywających się w Spodku imprez, jak i samą halą. Dlatego proponuję zawnioskować do prezydenta o zabezpieczenie pieniędzy na budowę miejsca sprzedaży biletów przy Spodku – mówi radny Tomasz Szpyrka, przewodniczący komisji kultury, promocji i sportu.

Kontener przy Spodku2

Kasy w Spodku zostały zlikwidowane kilka lat temu podczas przebudowy hali. Pomieszczenia zostały przeznaczone na siedzibę tymczasowego komisariatu policji, który instaluje się tam podczas większych imprez. Jak mówi Stanisław Wąsala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy Spodku jest miejsce na postawienie estetycznej i funkcjonalnej kasy biletowej. – Można by ją zlokalizować pomiędzy lodowiskiem, a halą główną, przy betonowej pochylni.


Tagi:

Komentarze

  1. Bartek 20 stycznia, 2016 at 8:50 am - Reply

    Miasto ma ciśnienie na promocję rynku i centrum. W związku z tym czy nie będzie zasadne otworzenie kas w centrum miasta przy rynku? Poza tym kasy można zorganizować w sąsiednim MCK-u.

Dodaj komentarz

*
*