Reklama

Koniec z bezpłatnym wstępem na Intel Extreme Masters. Każdy będzie też musiał pokazać certyfikat szczepień

Redakcja
Pod koniec lutego, już po raz dziesiąty, odbędzie się w Katowicach Intel Extreme Masters, czyli impreza dla fanów gier komputerowych. Pula nagród wynosi w tym roku 1,5 mln dolarów. Po raz pierwszy wydarzenie będzie w pełni biletowane. Dodatkowo każdy, kto będzie chciał wejść do Spodka, będzie musiał pokazać certyfikat covidowy.

IEM wraca do Spodka po dwóch latach przerwy. W 2020 roku, kiedy epidemia koronawirusa dopiero się rozpoczynała, impreza została odwołana na kilkanaście godzin przed jej rozpoczęciem. W ubiegłym roku w ogóle nie było mowy o stacjonarnej organizacji.

W międzynarodowej lidze gier komputerowych ESL (Electronic Sports League) rywalizować będą 24 drużyny w grze Counter-Strike: Global Offensive (CSGO), w tym Polacy oraz 36 zawodników w StarCraft II.

Wprawdzie w tym roku publiczność będzie mogła wejść do Spodka i MCK, ale za to każdy będzie musiał kupić bilet. Te kosztują od 115 zł wzwyż. Dodatkowo, każdy zobowiązany będzie do okazania przy wejściu unijnego certyfikatu covidowego. Tym razem podczas IEM nie będzie strefy targowej.

Szczegółowe informacje o IEM 2022 można znaleźć TUTAJ. Impreza odbędzie się w dniach 25-27 lutego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*