Reklama

Koniec sezonu na miejskich basenach i wodnych placach zabaw. Zostanie tylko jeden „dyżurny”

G. Ż.
31 sierpnia jest ostatnim dniem, kiedy czynne są odkryte miejskie baseny i wodne place zabaw. MOSiR zamyka te obiekty, bo nie ma widoków na to, że temperatura wzrośnie na tyle, że ktokolwiek chciałby z nich jeszcze skorzystać.

Ostatni tydzień to niemal ciągłe opady deszczu i temperatury na poziomie 15-17 stopni. W takich warunkach nie ma sensu dalsze utrzymywanie w gotowości basenów i wodnych atrakcji. – W momencie otwarcia basenu woda powinna mieć co najmniej 15 stopni Celsjusza. W związku z coraz niższymi temperaturami, zwłaszcza w nocy, nie jesteśmy w stanie utrzymać takich parametrów – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Dlatego od 1 września zamknięte będą baseny Bugla, Rolna i obiekt przy ul. Gliwickiej, a także 3 wodne place zabaw (Dolina Trzech Stawów, os. Tysiąclecie i os. Odrodzenia). Ostatni plac, przy ul. Gliwickiej, będzie jeszcze przez jakiś czas „dyżurował”. Gdyby pogoda nagle znacząco się poprawiła i zrobiło się bardzo ciepło, chętni będą mogli z niego skorzystać.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*