Reklama

Komornik licytuje działki przy Muzeum Śląskim

Grzegorz Żądło
Komornik zamierza sprzedać kolejne działki należące do firmy Eurostar Real Estate, która jest właścicielem starego dworca. Tym razem na licytację trafią grunty na północ od nowej siedziby Muzeum Śląskiego. Cena wywoławcza ponad 50 tys. m kw. gruntu to 10,132 mln zł.

Do sprzedania są trzy działki w rejonie ulic Ordona, Górnej, Nadgórników i Dobrowolskiego. Łącznie teren zajmuje 50.535 m kw. To już drugie podejście do sprzedaży tej nieruchomości. Pierwotnie licytacja miała się odbyć w styczniu, ale na wniosek jednego z wierzycieli została wstrzymana. Później ten sam wierzyciel poprosił o ogłoszenie przetargu. W księdze wieczystej wierzycieli jest trzech: miasto Katowice, osoba prywatna i spółka KG Group. Asesor komornika Pawła Smołki, który zajął nieruchomości Eurostaru, nie chciał zdradzić który z wierzycieli wystosował wspomnianą prośbę. Powiedział za to, że wstępne zainteresowanie działkami przy Muzeum Śląskim jest duże. Dlatego też licytacja odbędzie się 22 września w sali konferencyjnej hotelu Monopol. Komornik nie dysponuje odpowiednim lokalem, a że licytacja prowadzona jest w tzw. trybie uproszczonym (dlatego, że nieruchomość nie jest zabudowana), nie musi odbywać się w sądzie. Z tego samego powodu zwycięzca licytacji musi od razu po jej zakończeniu wpłacić co najmniej 1/5 kwoty uzyskanej w przetargu kwoty. Resztę do godz. 12 następnego dnia.

Nieruchomości w Bugucicach zostały wycenione na 13,510 mln zł, ale cena wywoławcza wynosi 3/4 tej sumy, czyli 10,132 zł. Działki obciążone są hipotekami na 14,446 mln zł oraz 31,122 mln euro (ta druga obciąża też dziewięć innych nieruchomości w Krakowie i we Wrocławiu).

To już kolejna licytacja katowickich nieruchomości Eurostar Real Estate, firmy należącej m.in. do Marka Koźmińskiego. Pod koniec roku komornik sprzedał teren przy ul. Wojewódzkiej (za kinoteatrem Rialto), a 10 września licytowany będzie stary dworzec (więcej o tym tutaj).

Na zdjęciu działki wystawione na sprzedaż zaznaczone są czerwoną obwódką.


Tagi:

Komentarze

  1. zawijanie sreberek 21 sierpnia, 2015 at 10:37 pm - Reply

    Ciekawe, czy ten teren ma plan zagospodarowania przestrzennego, czy, jak zwykle, nie ma, co oznacza, że nabywca może tam stworzyć wszystko, co mu w duszy zagra…

  2. Krzysztof 21 sierpnia, 2015 at 8:17 am - Reply

    czy MK przestał być właścicielem działki za kinem Rialto ? oto jest pytanie

Dodaj komentarz

*
*