Reklama

Kolejnych 10 ofiar koronawirusa w Polsce. Już ponad 4000 przypadków

Redakcja
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane o nowych zakażeniach koronawirusem. W ciągu doby liczba chorych zwiększyła się o 475 osób. Z kolei liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 15. W woj. śląskim przybyło 41 zakażonych.

Ministerstwo Zdrowia podaje teraz dane o zachorowaniach dwa razy w ciągu doby, o godz. 10 i 17.

Rano resort zdrowia poinformował o 207 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 5 ofiarach śmiertelnych. To 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

Po południu było kolejnych 268 przypadków i 10 zgonów. To 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi teraz 4102. Zmarły 94 osoby.

W woj śląskim w ostatniej dobie było 41 nowych przypadków. W swoich domach leczyć się będą 3 mieszkanki powiatu częstochowskiego – wszystkie w sile wieku, młoda mieszkanka Mysłowic oraz mężczyzna w średnim wieku z Dąbrowy Górniczej. W izolacji domowej pozostanie także mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkanka Piekar Śl. w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, mieszkanka powiatu bielskiego w średnim wieku, kobieta z powiatu będzińskiego, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w średnim wieku oraz mieszkanka Bytomia.

Uciążliwe objawy koronawirusa zdecydowały, iż w szpitalu w Chorzowie pozostał mieszkaniec Mysłowic w sile wieku. Tutaj jest także kobieta w sile wieku, która znajdowała się pod nadzorem służb sanitarnych w Sosnowcu. Stan zdrowia zdecydował także o pozostawieniu w szpitalu zakaźnym w Raciborzu starszego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Tam też jest hospitalizowany mężczyzna w sile wieku z powiatu wodzisławskiego.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od 8 osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy powiatu tarnogórskiego i Bytomia), 12 ze szpitala wojewódzkiego w Częstochowie (są to mieszkańcy głównie z powiatów częstochowskiego oraz lublinieckiego).

Groźnego wirusa wykryto także w próbkach pobranych od starszej mieszkanki powiatu tarnogórskiego, która jest leczona w zakładzie pulmonologii NZOZ w Tarnowskich Górach. W szpitalu jest także starsza mieszkanka powiatu cieszyńskiego.

W swoim domu, pod ścisłym nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach, leczyć się będzie kobieta w średnim wieku.
Dodatnie okazały się próbki pobrane od dwóch mieszkańców Gliwic, starszego i w średnim wieku, którzy byli hospitalizowani w szpitalu nr 4 w Gliwicach. Próbki zostały pobrane, bo objawy, które wystąpiły u mężczyzn, wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Obecnie w szpitalach w naszym województwie hospitalizowane są 223 osoby, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 6999 osób.

Łącznie w województwie śląskim wykryto obecność koronawirusa u 537 osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*