Reklama

Kolejny etap prac na al. Roździeńskiego. Będą utrudnienia na trasie S86

Redakcja
Rozpoczyna się drugi etap prac na trasie pomiędzy Katowicami a Sosnowcem. W związku z podparciem wiaduktu nad drogą S86, konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Dla kierowców może to oznaczać spore utrudnienia.

Prace pod wiaduktem nad aleją Roździeńskiego zaczęły się już we wrześniu. Mają one polegać na przygotowaniu obiektu do gruntownego remontu. Wiadukt nad trasą pomiędzy Katowicami a Sosnowcem, w ciągu ul.Bohaterów Monte Cassino, jest w złym stanie technicznym. Jednak zanim zaczną się właściwe prace polegające na przebudowie wiaduktu i remoncie kładki rurociągu, należy podeprzeć całą konstrukcję.

Roboty zaczęły się już w połowie września. Do tej pory przebudowane zostały chodniki wzdłuż drogi S86. Te prace nie powodowały utrudnień dla kierowców. Teraz drogowcy przystąpią do betonowania fundamentów podpór tymczasowych i montażu elementów podparcia. Dlatego osoby, jadące w kierunku Sosnowca, Tychów i Katowic muszą zwracać uwagę na nowe znaki. Te pojawią się dzisiaj w nocy. Od wtorku, 22 października, jezdnia na drodze S86 zostanie zwężona do trzech pasów ruchu w kierunku Sosnowca i do dwóch pasów ruchu w kierunku Tychów i Katowic. Podpieranie wiaduktu ma według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potrwać około tygodnia.

Poniżej schemat organizacji ruchu, która ma zostać wprowadzona 22 października.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*