Reklama

Kolejny agresywny kierowca stanie przed sądem. Dzięki nagraniu z samochodowej kamerki

Grzegorz Żądło
Zajeżdżał drogę innemu kierowcy i stworzył zagrożenie na drodze. 56-letni kierowca tira odpowie przed sądem za swoje zachowanie na DK nr 78 w Tarnowskich Górach. Dzięki nagraniu z wideorejestratora, policjanci go namierzyli.

Nagranie trafiło na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Widać na nim jak kierowca ciężarówki najpierw wymusza pierwszeństwo wjeżdżając na rondo, a potem zatrzymuje się i gestykuluje w kierunku kierowcy, któremu zajechał drogę. Po chwili zjeżdża do zatoki autobusowej, a kiedy nadjeżdża kierowca osobówki, ponownie zajeżdża mu drogę. Tym razem do kolizji zabrakło kilkunastu, może kilkudziesięciu centymetrów.

 Za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na konto kierowcy ciężarówki trafi 20 punktów, a sąd może wymierzyć mu karę nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

Policja przypomina, że wszelkie zachowania typu: jazda „na zderzaku”, błyskanie światłami drogowymi, trąbienie, zajeżdżanie drogi, nagłe hamowanie, wulgarne gesty czy pokrzykiwania są nie tylko niedozwolone, ale mogą prowadzić do kolizji i wypadków.


Tagi:

Komentarze

  1. Maciej_Bn 26 stycznia, 2023 at 2:51 pm - Reply

    Wspomniane trąbienie bywa naturalną metodą komunikowania między kierowcami. W niektórych częściach miasta nie da się żyć, bo co chwilę słychać wzajemne pouczanie się i odpyskowanie przy pomocy klaksonu. W dzień i w nocy.

Dodaj komentarz

*
*