Reklama

Kolejne zmiany na węźle w Giszowcu. Otwarta zostanie nowa łącznica

Redakcja
Utrudnienia i zmiany na węźle w Giszowcu. Wykonawca po tygodniu przerwy otworzy ruch pod wiaduktem. Jednak na odcinkach wokół węzła obowiązywały jednokierunkowa organizacja ruchu.

Mijający tydzień na drogach nie był udany dla kierowców. Utrudnienia powodowały nie tylko zdarzenia drogowe, ale również roboty. Przez ostatnie dni zamknięty był przejazd ul. Kolistą pod wiaduktem na DK86. Poza tym wykonywane były prace remontowe wiaduktu nad ul.  Porcelanową w ciągu ul. Murckowskiej.

Od poniedziałku, 11 października, kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Powinny już zakończyć się prace na wiadukcie nad Porcelanową. Przywrócony też częściowo zostanie ruch na fragmencie ul. Kolistej. Zostanie tu wprowadzony ruch jednokierunkowy od zachodniej strony wiaduktu, czyli od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty w stronę Giszowca. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał też na fragmencie ul. 73 Pułku Piechoty (wzdłuż salonów samochodowych) dla samochodów jadących od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty w stronę tzw. trzech garbów. Powstanie też tymczasowe rondo na nowo wybudowanej jezdni południowej DK81 (ul. 73 Pułku Piechoty na wysokości zjazdu do firmy Bud-Las). Do użytku zostanie oddana nowo wybudowana łącznica relacji Skoczów (ul. 73-go Pułku Piechoty) – Tychy łącząca dogi krajowe DK81 z DK86.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*