Reklama

Kolejne wysokie mandaty w Katowicach. 19-letni kierowca zapłaci 2,5 tys. zł

Redakcja
W Katowicach kolejni kierowcy otrzymali w tym tygodniu wysokie mandaty. Jeden z nich to 19-latek, który ledwo co odebrał prawo jazdy. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Katowicka policja informuje o kolejnych wysokich mandatach dla kierowców. W ostatnim czasie funkcjonariusze drogówki wystawili kary w wysokości 2 tys. i 2,5 tys. zł.
Ten niższy mandat otrzymał kierujący samochodem BMW, który doprowadził do kolizji z innym pojazdem tej samej marki. 31-latek jechał ul. Brynowską i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Nie wziął też pod uwagę dużego natężenia ruchu. Przez to najechał na tył pojazdu, który jechał przed nim. Nikomu nic się nie stało, ale kierowca został ukarany mandatem na kwotę 2 tys. zł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego młody kierowca dostał od katowickiej policji 5000 zł mandatu za spowodowanie kolizji? Policja wyjaśnia

Wyższą karę otrzymał młody kierowca, który podczas zmiany pasa na ul. Murckowskiej zderzył się z ciężarowym mercedesem. Choć sytuacja mogła wyglądać groźnie, to nikt nie ucierpiał. Kierujący samochodem marki Volkswagen Golf prawo jazdy ma dopiero od kilku tygodni, a za spowodowanie kolizji będzie musiał zapłacić 2,5 tys. zł.
Tej samej wysokości mandat otrzymał kierujący samochodem osobowym, który na DK86 przekroczył znacznie dozwolona prędkość. 40-letni kierujący w miejscu, gdzie prędkość jest ograniczona do 70 km/h, jechał 162 km/h. Za przekroczenie prędkości aż o 92 km/h został również ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*