Reklama

Kolejne miasto w metropolii z nocną prohibicją

Redakcja
Ruda Śląska jest kolejnym miastem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w którym będzie obowiązywać zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Nie dotyczy on lokali gastronomicznych.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w czwartek 20 maja, rudzcy radni zdecydowali, że na terenie całego miasta nie będzie można kupić alkoholu w godz. 23:00-06:00.  –  Takie rozwiązanie  powinno ograniczyć zakłócanie porządku publicznego i ciszy nocnej, na które skarżą się mieszkańcy – uzasadnia prezydent Rudy Grażyna Dziedzic. Zakaz obejmować będzie placówki handlu detalicznego, w tym stacje benzynowe.

Obecnie w Rudzie Śląskiej działa 13 sklepów nocnych i 15 stacji benzynowych, gdzie sprzedaż alkoholu prowadzona jest całodobowo.

Powodem wprowadzenia nocnej prohibicji, podobnie jak w innych miastach, są skargi mieszkańców na zakłócanie ciszy nocnej, szczególnie w okolicy osiedlowych sklepów nocnych.

Nocna prohibicja obowiązuje m.in. w Chorzowie, Bytomiu, Sosnowcu, Świętochłowicach, Mikołowie czy Piekarach Śląskich.

W Katowicach zakaz nocnej sprzedaży alkoholu radni wprowadzili w Śródmieściu, Załężu i Szopienicach.


Tagi:

Komentarze

  1. kkkk 23 maja, 2021 at 12:37 pm - Reply

    zamiast wysłać patrol policji czy straży miejskiej tam, gdzie pod sklepem są awantury („aż” 13 miejsc) łatwiej sklep zlikiwidować.

Dodaj komentarz

*
*