Reklama

Kolejne miasto w metropolii organizuje loterię podatkową. Nagrodą główną jest samochód

Zdjęcie: https://tarnowskiegory.pl.

G. Ż.
Samochód z napędem hybrydowym, elektryczne rowery czy tablety. Tarnowskie Góry to kolejne po Sosnowcu miasto w metropolii, które organizuje loterię podatkową dla swoich mieszkańców. Pula nagród wynosi 83 000 zł.

Od lat analizujemy wpływy podatkowe do miejskiej kasy. Porównując dochody bieżące z tymi, które osiągają ościenne gminy, Tarnowskie Góry wcale do liderów nie należą. Przybywa nam mieszkańców, ale licząc per capita, te dochody są przeciętne. Wniosek – nie wszyscy mieszkańcy Tarnowskich Gór płacą u nas podatki – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Jak zauważa burmistrz, powody są różne. Często, nawet jeśli ktoś buduje dom w Tarnowskich Górach i właśnie tam się przeprowadza, zostawia sobie mieszkanie w innym mieście i tam rozlicza się z podatku. Robi to najczęściej z przyzwyczajenia.

Chcemy, żeby mieszkańcy zdali sobie sprawę, że korzystając z miejskich usług, powinni na nie łożyć. Poza tym, prawdopodobieństwo wygrania w loterii podatkowej samochodu jest znacznie większe niż prawdopodobieństwo wgrania miliona w totolotka. To powinno zachęcić mieszkańców do udziału w loterii, w tym samym, do rozliczania się z podatku w Tarnowskich Górach – dodaje Czech.

Nagrodę główną w loterii podatkowej w Tarnowskich Górach jest samochód hybrydowy Suzuki Swift o wartości 53 tys. brutto. Do zdobycia są także dwa rowery elektryczne EcoBike Cortina 17′, trzy konsole do gier Xbox X, cztery tablety Samsung Galaxy Tab A7 oraz pięć voucherów do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Losowanie nagród zaplanowano na 24 maja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*