Reklama

Kolejne miasto w metropolii bierze się za nielegalnie parkujących kierowców

Zdjęcie: https://www.dabrowa-gornicza.pl.

Redakcja
Jak zapowiedział Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, od 1 października tamtejsza straż miejska częściej będzie zakładać blokady na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Będzie się tym zajmować specjalna sekcja w SM.

Z początkiem października w strukturach dąbrowskiej straży rozpocznie działalność nowa sekcja złożona z czterech strażników. Żeby im ułatwić pracę, SM kupiła 10 blokad na koła. Dodatkowo, w najbliższych tygodniach do Dąbrowy Górniczej trafi 2-osobowy van do przewozu blokad.

Blokady znacznie ułatwiają karanie nielegalnie parkujących kierowców. Kiedy kierowca nie może odjechać z miejsca wykroczenia, musi zadzwonić po strażników, żeby ci zdjęli blokadę. Dzięki temu mogą oni od razu wystawić mandat albo skierować wniosek do sądu. Odchodzi cała procedura ustalania właściciela samochodu, jego powiadomienia i wizyty na komendzie. – Blokady działają też prewencyjnie, bo na ich widok inni kierowcy zastanowią się zanim nieprawidłowo zaparkują samochód – podkreśla Radosław Romanek, komendant SM w Dąbrowie Górniczej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*