Reklama

Kolejne „Lokale na kulturę” mogą powstać w Katowicach. Ruszył nabór

Redakcja
Lokal na kulturę w Katowicach. Powraca miejski konkurs, w którym można starać się o najem lokali na preferencyjnych warunkach. Można już składać wnioski.

Trzy lokale w ścisłym centrum Katowic mogą stać się lokalami „na kulturę”. Ruszyła kolejna edycja konkursu. Do tej pory, w XIV edycjach wystawiono do konkursu 83 wolne lokale użytkowe. Inicjatywa jest skierowana do organizacji prowadzące działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą.

W 15. edycji „Lokalu na kulturę” miasto udostępniło kolejne 3 lokale. Znajdują się one przy ul. Reymonta 20, ul. Raciborskiej 16 i ul. Warszawskiej 67. Przyszli najemcy będą mogli je zaadaptować zgodnie z prowadzoną działalnością. Pomieszczenia w pierwszych dwóch lokalizacjach są mają odpowiednio po ok. 43 i 37 m kw. Natomiast lokal przy ul. Warszawskiej to przestrzeń o powierzchni ponad 113 m kw. Najwyższy czynsz jest w lokalu przy Reymonta, wynosi 9,44 zł netto za m kw. Na Warszawskiej – 7,37 zł netto, a na Raciborskiej 4,66 zł.

Nabór do konkursu trwa do 10 stycznia 2022 r. Zgłoszenie powinno zawierać m.in. informację o rodzaju i zakresie planowanej działalności wraz ze wstępnym harmonogramem wydarzeń uwzględniającym ich rodzaj i częstotliwość oraz wstępną koncepcję zagospodarowania lokalu wraz z zakresem planowanych prac remontowo-adaptacyjnych i wskazaniem terminu ich realizacji. Komisja konkursowa dokona wyboru najemców wybranych lokali na podstawie oceny między innymi tych kwestii.

Wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*