Reklama

Kolejne hulajnogi elektryczne na minuty w Katowicach

Redakcja
Kolejna firma decyduje się na udostępnienie elektrycznych hulajnóg na ulicach Katowic. Cena będzie zbliżona do konkurencji, a Bolt zachęca do pozostawiania ich w odpowiednich miejscach.

Jeszcze więcej hulajnóg elektrycznych w Katowicach. To już piąta taka oferta w mieście. Od dzisiaj będzie można korzystać z dwukołowych pojazdów firmy Bolt. Zielone hulajnogi ważą 17 kg, są wykonane z aluminium, mają pompowane opony, a akumulator umożliwia przejechanie ok. 40 km na jednym ładowaniu. Pojazd elektryczny osiąga prędkość 25 km/h, ale dla początkujących użytkowników będzie możliwość ograniczenia jej do 15 km/h. Sprzęt Bolta ma oszacowaną żywotność na około 36 miesięcy.

Dzisiaj w drugiej połowie dnia hulajnogi powinny już znaleźć się na ulicach Katowic. Każdy, kto ma już zainstalowana aplikację Bolt, zobaczy w niej symbol hulajnogi. Będzie ją można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Jeśli mimo zainstalowanej aplikacji użytkownik nie będzie widział ikony służącej do wypożyczenia, to oznacza, że należy ją zaktualizować.

Samo odblokowanie sprzętu jest bezpłatne. Za każdą minutę jazdy trzeba zapłacić 1 zł przez pierwsze 5 minut. Po tym czasie koszt jest obniżony do 50 gr za minutę. Bolt zachęca, żeby po zakończonym przejeździe pojazd zaparkować w bezpiecznym miejscu. Najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Za relokację hulajnóg ma odpowiadać zespół Bolt. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*