Reklama

Kolejne drzewa w Dolinie Trzech Stawów do wycinki

Łukasz Kądziołka
Kilkadziesiąt drzew zostanie usuniętych w Dolinie Trzech Stawów. To część prac, które musi w tym miejscu wykonać kopalnia.

O dużej wycince Nadleśnictwa Katowice pisaliśmy dwa tygodnie temu. W rejonie Muchowca i Doliny Trzech Stawów usuwanych jest tysiąc drzew. To nie jedyna wycinka, jaka będzie prowadzona w popularnym miejscu do spacerów i uprawiania sportu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Duża wycinka drzew w Dolinie Trzech Stawów. Leśnicy: to wymiana pokoleń

Blisko rolkostrady, przy chodniku, również zostanie wyciętych kilkadziesiąt roślin, które rosną wzdłuż brzegu zalanego lasu. W tym miejscu drzewa mogą zagrażać spacerowiczom z powodu szkód górniczych. Dlatego kopalnia Murcki-Staszic zawarła ugodę z Nadleśnictwem Katowice. Usuniętych zostanie około 43 drzew.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policyjny samochód utknął w rozlewisku na Muchowcu

Przypomnijmy, że rolkostrada na tym odcinku jest często zalana. Polska Grupa Górnicza musi prowadzić tu prace, żeby asfaltowa droga była przejezdna. – Aktualnie w rejonie Katowickiego Parku Leśnego po raz kolejny wykonywane są prace naprawcze, czyli trwa obniżanie lustra wody w pobliskim stawie, co ma doprowadzić do likwidacji zalewiska na rolkostradzie – informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*