Reklama

Kolejne biurowce powstaną na północy Katowic. W planach jest też SPA

Istniejące biurowce GPP. Na sąsiedniej działce mają powstać kolejne cztery budynki.

Łukasz Kądziołka
Duża biurowa inwestycja w Katowicach. Inwestor już przygotowuje teren pod budowę kompleksu, który będzie się składał z kilku budynków. W przyszłości planowana jest też inwestycja o zupełnie innym charakterze.

Pokaźnych rozmiarów inwestycja biurowa powstanie na północy Katowic. Projekt wykonawczy jest prawie gotowy, a na terenie przy ul. Konduktorskiej o powierzchni 2,4 ha trwają przygotowania. To grunt po Hucie Silesia znajdujący się tuż przy kompleksie biurowym GPP Business Park. Tuż obok szykuje się podobna inwestycja. Powiązana z GPP spółka niedawno złożyła pozwolenie na budowę czterech kolejnych budynków biurowych – GPP Eco Center. Każdy z nich będzie oferował od 7,8 do 8 tys. metrów kwadratowych.

Bryły będą proste, ale inwestycja nowoczesnością i parametrami ma przewyższać istniejące biurowce. Jak mówi prezes spółki Janusz Mitręga, nie zawsze wygląd zewnętrzny wielu inwestycji biurowych idzie w parze z wysoką jakością. Budynki o siedmiu kondygnacjach naziemnych i dwóch podziemnych, gdzie zlokalizowane będą miejsca parkingowe, mają być energooszczędne. Sporo miejsca poświęcono na zielone zagospodarowanie przestrzeni. Wokół powstanie kilkusetmetrowa alejka spacerowa, a pomiędzy budynkami również powstanie miejsce rekreacyjne. Zieleń zaplanowano też na dachach. Tak samo jak systemy fotowoltaiczne. Z udogodnień dla pracowników pojawią się m.in. rowerownia i szatnie dla rowerzystów z prysznicami. Najniższe naziemne kondygnacje częściowo zostaną przeznaczone na lokale usługowe i gastronomiczne.

Aktualnie trwają jeszcze ostatnie prace nad przebudową linii wysokiego napięcia, która jeszcze niedawno przebiegała przez środek działki. Inwestor czeka też na decyzję środowiskową i wydanie pozwolenia na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa mogłaby ruszyć w lipcu. Jej zakończenie zaplanowano z kolei na III kwartał 2022 roku. W pierwszym etapie powstają dwa budynki, a rozpoczęcie prac nad kolejnymi jest uzależnione od stopnia wynajmu przestrzeni biurowej.

To nie koniec inwestycji przy Konduktorskiej. Kolejna planowana to mieszkania na wynajem i Centrum Redukcji Stresu obok GPP Eco Center. Centrum ma oferować usługi typu SPA. Takie jak masaże i zabiegi odnowy biologicznej. Jednak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ta inwestycja miałaby powstać.


Tagi:

Komentarze

  1. Lk 29 maja, 2020 at 12:49 pm - Reply

    A ziemia tam juz nie jest skarzona he he metali ciezkich tam mnostwo po hucie !!!

Dodaj komentarz

*
*