Reklama

Kolejna zmiana we władzach metropolii

Ł. K.
Po raz kolejny zaszły zmiany w zarządzie metropolii. W piątek przyjęta została rezygnacja prezes Parku Śląskiego. Nowym wiceprzewodniczącym jest związany z branżą energetyczną Grzegorz Podlewski.

Skład zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zmienił się już 3 razy w ciągu dwóch miesięcy. Najpierw, z powodów zawodowych, odszedł Krzysztof Zamasz. W jego miejsce powołana została Aneta Moczkowska, prezes Parku Śląskiego. Jednak zrezygnowała po niespełna dwóch miesiącach, na początku sierpnia. Swoją decyzję tłumaczyła sprawami osobistymi. Podczas dzisiejszej sesji zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyjęta została rezygnacja Moczkowskiej. Na stanowisku wiceprzewodniczącego zarządu GZM zastąpi ją Grzegorz Podlewski. – Chciałbym bardzo szybko wejść w tematy, które już w chwili obecnej są w metropolii rozruszane. Tych projektów jest sporo. Będę zajmował się, jak rozumiem, tematami, które były w kompetencji prof. Zamasza. Co oznacza, że to będzie m.in. elektromobilność, carsharing, być może budownictwo pasywne, bezpieczeństwo energetyczne. Być może tematy związane z walką ze smogiem – mówił po głosowaniu kandydat podokręgu tyskiego.

Podlewski pochodzi z Tychów, od lat związany jest z branżą energetyczną. W latach 2008-2016 pełnił funkcję prezesa w należącym do Skarbu Państwa Zespole Elektrowni Wodnych Niedzica. Od lipca 2016 roku do końca 2017 roku współpracował z Urzędem Miasta w Tychach, gdzie zajmował się doradztwem w zakresie energetyki, reprezentował również miasto w Programie Elektromobilności. Od 2016 roku jest doradcą zarządu w polskim biurze regionalnym spółki Tavrida Electric Polska.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*