Reklama

Kolejna firma oferuje w Katowicach płatne testy na koronawirusa dla wszystkich chętnych

Redakcja
Sieć laboratoriów Diagnostyka rozpoczęła we wtorek 5 maja w Katowicach akcję bezpłatnego testowania na obecność koronawirusa pracowników służy zdrowia. Przy okazji mogą się też przebadać wszyscy chętni. Za test trzeba jednak zapłacić.

Próbki pobierane są w mobilnym punkcie na parkingu Laboratorium Diagnostyki, przy ul. Paderewskiego 32c, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Testy dla pracowników służby zdrowia finansowane są przez Diagnostykę oraz partnerów, m.in. bank BNP Paribas, firmy doradcze: PwC oraz EY, producenta gier Techland, fundusz Mid Europa Partners czy Euroimmun. Codziennie będzie pobieranych maksymalnie 120 próbek. Na wyniki trzeba czekać do 72 godzin.

Na bezpłatne testy mogą liczyć lekarze, stomatolodzy, diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, pielęgniarki i położnych oraz ratowników medycznych. Pracownicy służby zdrowia będą  mogli umówić się na pobranie, rezerwując termin poprzez stronę: www.dlamedykow.diagnostyka.pl , a obsługiwani będą przez personel punktu w odstępach 20-minutowych. Na miejscu trzeba pokazać dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu.

Diagnostyka przeprowadza tzw. testy  genetyczne, które wykrywają obecność koronawirusa. Największy sens ma pobranie próbek 4 lub 5 dni po czasie możliwego zakażenia (np. po kontakcie z osobą, u której stwierdzono COVID-19).

Oprócz bezpłatnych testów dla personelu medycznego, Diagnostyka oferuje też płatne testy dla wszystkich chętnych. Co ważne, chodzi o osoby, które nie mają objawów albo potrzebują odpowiedniego zaświadczenia, np. w celach zawodowych. Test kosztuje 534 zł. Żeby móc się przebadać, trzeba wcześniej zapłacić przez internet. Jak informuje Diagnostyka, z każdego testu komercyjnego 100 zł zostanie przekazane na rzecz kolejnych nieodpłatnych badań dla medyków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*