Reklama

Kolejna akcja z „zieloną strzałką”. Policja kontroluje kierowców w centrum Katowic

Łukasz Kądziołka
Są policjanci na motorach i mobilne centrum monitoringu. Katowicka drogówka po raz kolejny prowadzi kontrole kierowców na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta. Od rana funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy prawidłowo przejeżdżają przez skrzyżowanie z tzw. zieloną strzałką.

Mniej więcej od godziny 10 policjanci kontrolują skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Szkolnej. To kolejna akcja katowickiej drogówki nakierowana na tzw. zieloną strzałkę. Są w nią zaangażowani policjanci na motorach, a kontrola prowadzona jest przy użyciu mobilnego centrum monitoringu. – Co jakiś czas prowadzimy takie kontrole w dwóch miejscach, również na ul. Francuskiej. Jednak zwłaszcza na ul. Szkolnej, bo tam strzałka znajduje się tylko nad jednym pasem ruchu – mówi st. post. Klaudia Jaskólska, oficer prasowy katowickiej policji. Dodaje, że w tym miejscu bardzo często kierowcy przejeżdżają na „zielonej strzałce” z lewego pasa.

Na razie policja nie podaje ile mandatów za to wykroczenie dostali kierowcy w czwartek. Najczęstszymi wykroczeniami są: niezatrzymanie się przed strzałką i niestosowanie się do sygnalizacji. Pierwsze wykroczenie to 100 zł mandatu i 1 punkt karny, drugie od 300 do 500 zł mandatu i aż 6 punktów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*