Reklama

Koleje Śląskie szykują nowy rozkład i pytają pasażerów o zdanie

Szymon Kosek
Chodzi o rozkład na lata 2017-2018. Pociągi będą jeździć według niego od drugiej niedzieli grudnia tego roku. Koleje Śląskie już nad nim pracują. Do końca czerwca pasażerowie mogą przesyłać swoje uwagi.

Można je przesyłać na adres [email protected]. Prace nad rozkładem zakończą się w czerwcu. Wprowadzenie w życie uwag i sugestii nadesłanych w późniejszych miesiącach będzie bardzo utrudnione. –Zachęcamy pasażerów, by szczegółowo opisywali zmiany, których oczekują, bo to ułatwi nam pracę – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Jednocześnie zaznacza, że spółka musi liczyć się z wieloma ograniczeniami. – Ustalając rozkład musimy dostosować się do prac remontowych Polskich Linii Kolejowych. Do tego musimy dostosować się do rozkładu takich linii jak PKP Intercity, których pociągi mają wyższy priorytet na torach. Problemem jest też to, że sugestie pasażerów często się wykluczają. – Ktoś chce, by jakiś pociąg jechał 10 minut wcześniej, a ktoś inny, żeby jechał 10 minut później – dodaje Wawrzaszek.

Organizatorem transportu kolejowego na terenie województwa jest urząd marszałkowski i to od niego zależy ostateczny kształt rozkładu. Swoje uwagi można przesyłać również tam na adres [email protected] lub transpo[email protected], bądź pocztą na adres Ligonia 46, 40-037 Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*