Reklama

Koleje Śląskie ruszyły do Zakopanego. Z Katowic w Tatry można się wybrać również w święta

Łukasz Kądziołka
Koleje Śląskie ponownie wożą pasażerów do Zakopanego. „Ornak” wrócił do rozkładu jazdy. Będzie można nim dojechać do stolicy polskich Tatr w okresie świąteczno-noworocznym oraz w ferie.

Złoty pociąg Kolei Śląskich po raz pierwszy w tym sezonie zabrał pasażerów do Zakopanego. W sobotę „Ornak” wyjechał na tory po przerwie. Z przejazdu skorzystało około 60 osób, a popołudniowym kursem wróciła mniej więcej połowa. Nie obyło się bez utrudnień, bo pociąg powrotny miał prawie dwie godziny opóźnienia z powodu brak napięcia na stacji Zakopane. Kolejne dni to podobna frekwencja. W niedzielę i dzisiaj z Katowic do Zakopanego wybrało się ok. 50 osób.

Od rozkładu wprowadzonego 15 grudnia pociąg Kolei Śląskich z Katowic do Zakopanego ma wozić pasażerów częściej niż do tej pory. Jak informuje przewoźnik, „pociąg Ornak będzie kursować we wszystkie dni o dużym potencjale turystycznym – oznacza to, że nasi podróżni będą mogli wybrać się koleją do stolicy polskich Tatr np. w Święta Bożego Narodzenia lub Sylwestra. Do Zakopanego zawitamy też codziennie przez cały okres ferii w województwie śląskim„.

Z Katowic do Zakopanego można dojechać pociągiem w okresie świąteczno-noworocznym i w ferie (13-26 stycznia 2020 r.) codziennie. Z wyjątkiem pierwszego dnia świąt, 25 grudnia. „Ornak” rusza z Katowic o godz. 6.35 (przyjazd 11.09) lub 6.59 (przyjazd 11.45). Powrotny kurs z Zakopanego rozpoczyna się o godz. 16.27 (przyjazd 21.11). Podróż trwa ok. 4 godziny i 40 minut. Cena biletu normalnego to 26 zł. Rozkład jazdy „Ornaka” jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*